Son dakika: Ankara'da okullar tatil edildi


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
Son dakika: Ankara'da okullar tatil edildi

Ankara'da kar yağışı nedeniyle okullar tatil edildi. Kararı Ankara Valisi Vasip Şahin sosyal medyadan duyurdu. Meteoroloji Genel Müdürlüğünce yapılan değerlendirmelere göre il genelinde 13 Aralık Perşembe gece yarısından 14 Aralık Cuma öğle saatlerine kadar kuvvetli kar yağışı beklendiği belirtildi.

Takip Et

Ankara'da kar yağışı nedeniyle yarın okullar tatil edildi. Kararı Ankara Valisi Vasip Şahin sosyal medyadan duyurdu.

Ankara Valisi Vasip Şahin, kuvvetli kar yağışı ve buzlanma beklentisi nedeniyle kentte yarın eğitime ara verildiğini açıkladı.

Son dakika: Ankara'da yarın okullar tatil edildi
Son dakika: Ankara'da yarın okullar tatil edildi

Vasip Şahin 
@vasipsahin ; Meteorolojik tahminlere  göre ilimizde bu gece başlayıp yarın öğlene kadar sürecek kuvvetli kar yağışı ve buzlanma beklenmekte olup öğrenci ve vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamamaları için yarın(Cuma günü) ilimiz genelinde eğitime bir gün ara verilmiştir.

HAMİLE VE ENGELLİ MEMURLARA DA TATİL!

Ankara Valiliğinden yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Kuvvetli kar yağışı neticesinde meydana gelen kar birikintileri, don ve buzlanmanın özellikle ara cadde ve sokaklarda araç trafiği ve yaya ulaşımında yol açacağı olumsuz etkiler göz önüne alınarak herhangi bir sıkıntı veya mağduriyetle karşılaşılmaması için tedbir amacıyla tüm resmi ve özel kreş, anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerde gündüz bakım evleri, çocuk kulüpleri, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, rehberlik araştırma merkezleri ile halk eğitimi merkezlerinde eğitim-öğretim faaliyetlerine 14 Aralık Cuma günü, 1 gün süreyle ara verilmesi uygun görülmüştür. Kamuda görevli hamile çalışanlar ile engelli çalışanlar bu tarihte idari izinli sayılacaktır.”

ANKARA HAVA DURUMU: METEOROLOJİ UYARDI

Ankara'da bugün (Cuma) öğle saatlerine kadar kar yağışı bekleniyor. Yeni kar yağışıyla birlikte kar kalınlığının yerde 10 cm ye kadar yükseleceği tahmin ediliyor. Buzlanma, don olayı, kar yağışından dolayı görüş mesafesinde azalma sebebi ile meydana gelebilecek ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin