Son dakika: AKP, Ekrem İmamoğlu'nun mazbatasına itiraz etti


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Haber Oku / Sehir: Genel
Son dakika: AKP, Ekrem İmamoğlu'nun mazbatasına itiraz etti

Son dakika haberi.. AKP'den mazbata itirazı.. AKP, İstanbul'da seçimlerin yenilenmesi için yaptığı 3 bavullu itiraz sonuçlanmadan, Ekrem İmamoğlu'na mazbata verilmemesi için İl Seçim Kurulu'na başvurdu. AKP'li Yavuz bugün İstanbul'da seçimlerin yenilemesi için YSK'ya başvurmuştu

Son dakika haberi.. AKP'den mazbata itirazı.. AKP, İstanbul'da itiraz sonuçlanmadan mazbata verilmemesi için İl Seçim Kurulu'na başvurdu. AKP'li Yavuz bugün İstanbul'da seçimlerin yenilemesi için YSK'ya başvurmuştu..

AKP'nin İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, yaptığı açıklamada şöyle konuştu: "Şimdi kanunun bize vermiş olduğu hakka dayanarak, İl Seçim Kurulu'na vermiş olduğumuz dilekçedeki sonucu belirleyene kadar, buradaki tüm sonuçlar açıklanana kadar mazbatanın düzenlenmemesi konusunda itirazımızı gerçekleştirdik. Kanunun bize tanımış olduğu hakkı kullanarak böyle bir talepte bulunduk. Şimdi YSK'nın vereceği karara kadar, İstanbul'da mazbatanın düzenlenmemesini için başvurduk. Maltepe'de sayım devam ediyor. Bununla alakalı ne zaman biteceği tam olarak belli değil ama birleşme tutanağına neticeye bağlanma ihtimaline karşı, biz de şeffaf şekilde yönetilebilmesi anlamında bizim itirazımızın sonucu görülene kadar kanunun bize vermiş olduğu hakkı da kullanma adına mazbatanın bu süreç içerisinde düzenlenmemesini talep ettik"

İLGİLİ HABER

Youtube Kanalımızı Takip Edin