Şeyh Ömer Tuğrul İnançer hayatını kaybetti


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
Şeyh Ömer Tuğrul İnançer hayatını kaybetti

Cerrahi tarikatının 'şeyh'i Ömer Tuğrul İnançer 83 yaşında hayatını kaybetti. Ömer Tuğrul İnançer'in cenazesi yarın Fatih Camii'nden kaldırılacak. İnançer TRT'de katıldığı bir programda haime kadınları hedef alarak 'Böyle karınla sokakta gezilmez" ifadelerini kullanmış ve büyük tepki toplamıştı

Takip Et

Cerrahi tarikatının 'şeyh'i Ömer Tuğrul İnançer 83 yaşında hayatını kaybetti. İnançer'in gece saatlerinde hayatını kaybettiği öğrenildi.  

Karagümrük'teki Pir Nurettin Cerrahi tekkesinin son lideri olarak bilinen Ömer Tuğrul İnançer'in yarın İstanbul'da toprağa verileceği belirtildi.

İnançer, 2013 yılında TRT 1'de katıldığı Ramazan programında kadınları hedef alan ve büyük tepki çeken sözleriyle hatırlanıyor. İnançer, "Ramazan Sevinci" isimli o programda, "Hamileliği davul çalarak ilan etmek bizim terbiyemize aykırıdır. Böyle karınla sokakta gezilmez" ifadelerini kullanmıştı. 

SARAY VE CENAHINDAN TAZİYELER

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, vefat eden İnançer için taziye mesajı yayımladı.

Erdoğan sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Çok kıymetli mutasavvıf ve gönül insanı Ömer Tuğrul İnançer Beyefendi´nin vefatından derin bir teessür duymaktayım. Sayın İnançer´e Allah´tan rahmet diliyor, ailesine ve tüm sevenlerine sabrı cemil niyaz ediyorum. Mekânı cennet, derecatı âli olsun."dedi.

Şeyh Ömer Tuğrul İnançer hayatını kaybetti
Şeyh Ömer Tuğrul İnançer hayatını kaybetti

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, İnançer'in ölümü üzerine Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Güzel insan Ömer Tuğrul İnançer beyefendi rahmet-i Rahman’a kavuştu. Rabbinin sevgili bir kulu, ebediyet yurdunun bir eri olarak yaşadı. İman, ahlak, erdem, şefkat, merhamet ve güzellik yoluna adanmış bir ömür... Cemali de güzeldi, celali de. Mekanı cennet, makamı âli olsun" ifadelerini kullandı.

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş ise taziye mesajında, "Âlem-i Cemâl'e göç eden, günümüzün tasavvuf bilgelerinden, gönül, fikir ve kültür insanı Ömer Tuğrul İnançer’e Allah'tan rahmet, ailesine ve sevenlerine sabırlar diliyorum. Mekânı cennet, makamı âlî olsun" dedi.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop: Tasavvufun hikmetlerinin günümüzde neşvünema bulmasına vesile olan, gönül dünyamızın rehberlerinden kıymetli büyüğümüz Ömer Tuğrul İnançer, Rahmeti Rahmana kavuşmuş. Ailesine ve tüm sevenlerine sabır diliyorum. Menzili mübarek, mekanı cennet, makamı ali olsun.

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin