Sedat Peker'den 'kırmızı bülten' açıklaması: Her şeye hazırım


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
Sedat Peker'den 'kırmızı bülten' açıklaması: Her şeye hazırım

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, Türkiye'nin talebi doğrultusunda Interpol tarafından hakkında kırmızı bülten çıkarıldığı iddiaları konusunda 'BAE’nin bu konuda kendisini henüz bilgilendirmediğini ancak her şeye hazırım..' ifadelerini kullandı

Takip Et

Adalet Bakanlığı, suç örgütü lideri Sedat Peker’in Birleşik Arap Emirlikleri’nden (BAE) Türkiye’ye iadesi için geçici tutuklanmasını talep etti.

AA’nın haberine göre, Peker’in 194 ülkede uluslararası seviyede aranması için Interpol tarafından 1 Şubat’ta kırmızı bülten çıkarıldı. Reuters ise Interpol’den kırmızı bülten konusunda bir yanıt alınamadığını, İstanbul Anadolu 16. Ağır Ceza Mahkemesi’ne ise bu iddiaları doğrulatılamadığını belirtti.

"HER ŞEYE HAZIRIM"

Gazeteci İsmail Saymaz HalkTV’deki yazısında Peker’in yakınındaki bir isme ulaştığını yazdı. Saymaz’ın aktardığına göre Peker söz konusu durumla ilgili olarak, “BAE yetkilileri beni bilgilendirmedi. Türkiye’deki avukatlarımı bilgilendiren makam yok. Hiçbir şey hukuka uygun olmadığı için iade edilir miyim, edilmez miyim tarzındaki soruya verebilecek cevabım yok. Her şeye hazırım” dedi.

‘HESABI ÇOK İYİ YAPTIM’
Peker, “İlk yurtdışına çıktığım zaman rahmetli annem ve babam bile yüzümü görmek için bu kadar çaba sarf etmedi. Hükümetin şahsıma duyduğu sevgi beni aşırı mutlu etti. Hesabı çok iyi yaptım. Onlar da yapmıştır. Şimdi doğru olan, Allah’ın planını beklemek ve sonucunu yaşayıp görmek. İade olsam da olmasam da Allah’ın kaderini yaşayacağım” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Saymaz yakın arkadaşının, Peker’in başka ülkeye geçmek için çalışmalarını sürdürdüğünü ifade ettiğini ve “Pasaportu olmadığı için şu an mümkün görünmüyor” dediğini aktardı.

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin