Saray'da Arapça Çalgılı Ziyafet: Sosyal medyada tepki yağdı


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
Saray'da Arapça Çalgılı Ziyafet: Sosyal medyada tepki yağdı

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Irak Başbakanı Mustafa el-Kazımi ve beraberindekilerin onuruna verdiği yemeğin görüntüleri sosyal medyada yayınlandı. Arapça müzik eşliğinde verilen ziyafet sofrasında Erdoğan, çok sayıda davetli ve AKP'li vekiller de yemek yerken görülüyor. Görüntülere sosyal medyadan tepki yağdı. Tepkilerde, pandemi sürecinde ülke genelinde sokağa çıkma yasağı uygulandığı, restoran, kafe, lokanta gibi mekanların kapalı olduğuna dikkat çekiliyor. Ziyafetin verildiği gün, TBMM Bütçe görüşmelerinde AKP'li bir vekil 'Vatandaş kuru ekmek yiyorsa aç değildir..' ifadelerini kullanmıştı.

Takip Et

TBMM’deki bütçe görüşmeleri sırasında CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, “Arkadaşlar millet aç, perişan. Evet herkesin midesine bir şey giriyor; kuru ekmek giriyor” dedi.

AKP Denizli Milletvekili Şahin Tin ise “O zaman aç değil demek” yanıtını verdi. 15 Aralık günü gerçekleşen ‘kuru ekmek’ tartışmasından hemen iki gün sonra, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'yi ziyaret eden Irak Başbakanı Mustafa el-Kazımi onuruna yemek verdi.

Saray'da Arapça Çalgılı Ziyafet: Sosyal medya tepki yağdı
Saray'da Arapça Çalgılı Ziyafet: Sosyal medya tepki yağdı

Yemeğe katılan konuklardan birinin cep telefonuyla çektiği görüntü sosyal medyada paylaşıldı.

Arapça müzik eşliğinde verilen ziyafet sofrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan da yemek yerken görülüyor. 

Ziyafette koronavirüs önlemlerine uyulmadığı, masalardaki sandalyeler arasında boşluk bırakılmaması da dikkat çekti.

"SARAY'DAKİ EĞLENCE VE ŞATAFAT.."

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Irak Başbakanı Mustafa el-Kazımi onuruna verdiği yemeği, bütçe görüşmeleri yaptığı konuşmasına atıfta bulunarak "TBMM’de Saray sofrası ve şatafatını anlattığım günün akşamında Saray’da ki eğlence ve şatafat. Ama sanatçı bölümünü eksik söylemişim" derken CHP Genel Başkan Başdanışmanı Tuncay Özkan ise, "Bu görüntüyü kuru ekmeğe muhtaç edilen yurttaş, restoranlar kapandığı için işsiz kalan garson kısaca herkes izlemeli" sözleriyle eleştirdi.

Öztunç, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Irak Başbakanı Kazımi onuruna verdiği yemeğin görüntülerini, Meclis'te bütçe görüşmeleri sırasında yaptığı konuşmayı hatırlatarak eleştirdi. İki gün önce konuşmasında Erdoğan'ın yemek menüsünü sayan Öztunç, "Ama sanatçı bölümünü eksik söylemişim" dedi. 

"KURU EKMEĞE MUHTAÇ EDİLEN HERKES İZLEMELİ"

CHP Genel Başkan Başdanışmanı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan ise, Kazımi için verilen onur yemeğinin videosunu paylaşarak şöyle eleştirdi: 

"Saraylılara her şey serbest. Bu görüntüyü kuru ekmeğe muhtaç edilen yurttaş, restoranlar kapandığı için işsiz kalan garson, mekanı kapatıldığı için kirasını ödeyemeyen esnaf, sahneye çıkamadığı için ekonomik güçlük yaşayan sanatçı, işsiz vatandaş kısaca herkes izlemeli."

"YE BABAM YE, MİLLET AÇ, SİZ SARAYDA BUNLARI YİYORSUNUZ"

Öztunç'un TBMM Genel Kurulu'nda bütçe görüşmelerinde yaptığı konuşması şöyle: 

"Hatırlatalım isterseniz, beyaz çay, ejder meyvesi, efuli (liçi meyvesi eşliğindeymiş) aloe vera (starex meyvesi eşliğinde), orman meyveli spesiyal, bahçe naneli limonata içermiş, pataşur içerisinde Çerkez tavuğu ‘neyse bu artık’, zencefilli somonlu suşi, tartolet içerisinde humus. Okuyamıyoruz bile yani söyleyemiyoruz bile neler olduğunu. Sarayda bunları yiyor. Ye babam ye, millet aç siz sarayda bunları yiyorsunuz."

ANKA

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin