Sanatçılardan Kaftancıoğlu'na destek: Seninleyiz Canan. Asla yalnız yürümeyeceksin


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Haber Oku / Sehir: Genel
Sanatçılardan Kaftancıoğlu'na destek: Seninleyiz Canan. Asla yalnız yürümeyeceksin

İstanbul'da 31 Mart ve 23 Haziran'daki seçim çalışmalarıyla bir anda başta İstanbul olmak üzere tüm TÜrkiye'nin sevgisini kazanan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, 6 yıl önce yaptığı bazı sosyal medya paylaşımları ve hakkında üretilen sahte içerikler delil kabul edilerek açılan davada bugün hakim karşısına çıktı. 18 Temmuz'a ertelenen duruşma için toplumun çeşitli kesimlerinden Barış Atay, Edip Akbayram, Fazıl Say, Müjde Ar ve Zülfü Livaneli’nin de aralarında olduğu 49 sanatçı ve oyuncu, 'Canan Kaftancıoğlu 16 milyon insanın sesidir, bu sesin susturulmasına izin vermeyeceğiz' yazılı bir metne imza atarak herkesi destek olmaya çağırdı..

Sanatçılardan Kaftancıoğlu'na destek: Kaftancıoğlu 16 milyon insanın sesidir, bu sesin susturulmasına izin vermeyeceğiz.16 milyon İstanbulluyla birlikte seninleyiz Canan. Asla yalnız yürümeyeceksin.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun bugün Çağlayan Adliyesi'nde gerçekleşen duruşması öncesinde toplumun sanat ve siyaset kesimlerinden kendisine destek yağdı.

Sanatçılardan Kaftancıoğlu'na destek: Seninleyiz Canan. Asla yalnız yürümeyeceksin
CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek “Dün Sayın Ekrem İmamoğlu mazbatasını aldı, bugün Canan Kaftancıoğlu hakim karşısına çıkıyor. Bugün burada sayın Altan Öymen, Fazıl Say, CHP yöneticilerimiz, belediye başkanlarımız, il başkanlarımız, siyasi partilerin, sivil toplumun önemli temsilcileri buradayız. İl başkanımız sayın Kaftancıoğlu asla yalnız yürümeyecek. Kumpas davaları, kurgu davalar bir gün gelir çöker. Akademisyenlerin, Eren Erdem davası, Gezi davası ve daha niceleri bütün bunlar siyasi davalardır.

İBB Başkanı İmamoğlu’nun, seçim çalışmaları sırasında, “Artık eski siyasisi de, memuru da, öğretmeni de konuşacak. Sanatçıymış konuşamazmış, konuşacak. İş insanıymış, konuşamazmış, konuşacak. Artık konuşma vakti” çağrısında bulunmuş ve bu çağrısı toplumda büyük bir karşılık bulmuştu..

Kaftancıoğlu için yapılan açıklamanın tam metninde şu ifadelere yer verildi.

“İMAMOĞLU’NUN DEDİĞİ GİBİ SESİMİZİ DAHA DA YÜKSELTECEĞİZ”

“25 yılın ardından İstanbul yönetimini kaybeden iktidar, dün nasıl Gazi ruhunu anlamaya yanaşmamışsa bugün de 31 Mart ve 23 Haziran'da da ortaya çıkan iradeyi analiz etmekte inatla uzak durmaktadır. İktidar, 23 Haziran iradesinin örgütlenmesinde büyük emeği olan Canan Kaftancıoğlu'nu intikamcı hislerle yargılamak istiyor. Kaftancıoğlu 31 Mart'ta halkın iradesine insanüstü bir çabayla sahip çıkmış, sarayın karşısında halkının yanında dimdik durmuş, büyük bir zaferin mimarlarından olmuştur. Bugün hapsedilmesindeki en büyük suçu da bu olmuştur. Bu nedenle İstanbul'u kaybedenler, Kaftancıoğlu üzerinden bize bedel ödetmek istiyorlar. Biz sanatçılar olarak İstanbul'da irademizin temsilcisi sayın İmamoğlu'nun da dediği gibi, sesimizi daha da yükseltiyoruz.

“ASLA YALNIZ YÜRÜMEYECEKSİN”

Bugüne kadar her koşulda barışı ve kardeşliği savunan Kaftancıoğlu'nun hukuksuz bir şekilde yargılanmasına itiraz ediyoruz. Canan Kaftancıoğlu 16 milyon insanın sesidir, bu sesin susturulmasına izin vermeyeceğiz.16 milyon İstanbulluyla birlikte seninleyiz Canan. Asla yalnız yürümeyeceksin.

Sanatçılardan Kaftancıoğlu'na destek: Seninleyiz Canan. Asla yalnız yürümeyeceksin
Dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say da Kaftancıoğlu'na destek veren isimler arasındaydı

METNE İMZA ATAN İSİMLER

Kaftancıoğlu için yazılan destek metnine şu 49 isim imza attı: Akif Kurtuluş, Ali Haydar Timisi, Ali Rıza Binboğa, Aynur Haşhaş, Barış Atay, Belkıs Akkale, Buket Uzuner, Burhan Şeşen, Bülent Emrah Parlak, Cahit Berkay, Can Kolukısa, Derya Köroğlu, Edip Akbayram, Enver Aysever, Erdal Erzincan, Erdal Güney, Ercan Karakaş, Fazıl Say, Ferhan Şensoy, Genco Erkal, Güvenç Dağüstün, Hilmi Yarayıcı, Macit Koper, Melike Demirağ, Metin Uca, Mazlum Çimen, Müjde Ar, Moğollar, Nazlı Ongan, Nebil Özgentürk, Nejat Yavaşoğulları, Onur Akın, Orhan Alkaya, Orhan Aydın, Özgür Mumcu, Pınar Kür, Ragıp Yavuz, Redd, Rutkay Aziz, Sabahat Akkiraz, Sunay Akın, Şebenm Sönmez, Tilbe Saran, Vecdi Sayar, Yalçın Karayağız, Yasemin Göksu, Zeynep Altıok, Zeynep Oral, Zülfü Livaneli

Sanatçılardan Kaftancıoğlu'na destek: Seninleyiz Canan. Asla yalnız yürümeyeceksin
Sanatçılardan Kaftancıoğlu'na destek: Seninleyiz Canan. Asla yalnız yürümeyeceksin

Youtube Kanalımızı Takip Edin