Sağlık Çalışanlarının Yemek Listesinden Et Çıkarıldı


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
Sağlık Çalışanlarının Yemek Listesinden Et Çıkarıldı

Pandemi sürecinde hayatı pahasına mücadele eden ve bazı siyasetçilerin hedef gösterdiği sağlıkçılara bunu da reva gördüler.. Türkiye’de rakamlar üzerinde yapılan oynamalarla gizlenmeye çalışılan ekonomik kriz, hastanelerde sağlıkçıların gıda ihtiyaçlarından kesintilere neden oldu.

Takip Et

Koronavirüsle mücadelede özveriyle görev alan sağlık çalışanlarının yemek listesinden etli yemeklerin çıkarılması tepki çekti.

Devletten yeterli ödeneği alamayan üniversite hastaneleri, en ihtiyaçları olduğu dönemde ekonomik sebeplerden dolayı sağlık çalışanlarının yemeklerinden eti kaldırdı.

Durumun duyulması üzerine vatandaşlar, “Bu pandemi döneminde sağlık çalışanlarımızı desteklememiz gerekirken, cezalandırmaya kalkıyoruz pes artık!” yorumlarını yaptı.

Sağlık Çalışanlarının Yemek Listesinden Et Çıkarıldı
Sağlık Çalışanlarının Yemek Listesinden Et Çıkarıldı

Milli Gazete’den Bünyamin Güler’in haberine göre; pandemi hastanelerinden Hacettepe Hastanesi, personel yemeğinden eti kaldırdı. Hastaneler Beslenme ve Diyetetik Müdürlüğü tarafından 21 Ağustos 2020 tarihinde Hastaneler Hasta İletişim Birimi’ne gönderilen yazıda, “Hastanelerimizin içinde bulunduğu ekonomik sıkıntılar nedeniyle Ocak ayından itibaren tavuk eti, Temmuz ayı itibarıyla da dana eti alınamamaktadır. Bu nedenle 20 Temmuz tarihinden itibaren personel yemek listeleri etsiz olarak kurubaklagil ve sebze içerikli hazırlanmakta, çeşitlilik ve enerjinin artırılabilmesi bakımından peynir, yumurta ve tatlılara daha fazla yer verilmeye çalışılmaktadır” ifadelerine yer verildi.

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin