Rasim Ozan Kütahyalı hakkında Yakalama kararı


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Haber Oku / Sehir: Genel
Rasim Ozan Kütahyalı hakkında Yakalama kararı

Flaş gelişme.. Bir TV programında Boşnak vatandaşlar hakkında çirkin sözler sarf eden sözde gazetecei Rasim Ozan KÜtahyalı hakkında, mahkemenin 'zorla getirme kararına' uymayınca yakalama kararı çıkarıldı.. CHP'li İBB Meclis Üyeleri Nadir Ataman ve Hüseyin Sağ, Kütahyalı hakkında, terbiyesizliğin ürünüdür ve nefret ile hakaret içeriklidir. Şüpheli hakkında suç duyurunda bulunmuştu. ROK, infiale neden olan çirkin sözlerinin arından Beyaz TV ve yandaş medyanın gazetelerindeki tüm görevlerden kovulmuştu.

Melig Gökçek'in TV kanalı Beyaz TV'de yayınlanan bir spor programında sarf ettiği çirkin sözler nedeniyle hakkında dava açılan Boşnaklara hakaret ettiği iddiasıyla "Halkın bir kesimini sosyal sınıf din mezhep cinsiyet, bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılama" suçundan yargılanan ve hakkındaki zorla getirme kararına rağmen duruşmaya katılmayan Rasim Ozan Kütahyalı hakkında bugün de duruşmaya katılmaması üzerine yakalama kararı çıkarılmasına karar verildi. 

"Terbiyesizliğin ürünüdür ve nefret ile hakaret içeriklidir"

Kütahyalı'nın büyük tepki çeken sözlerinin ardından CHP'li İBB Meclis Üyeleri Nadir Ataman ve Hüseyin Sağ suç duyurusunda bulunmuştu. Suç duyurusunda Kütahyalı'nın 19 Kasım 2017 tarihinde Beyaz TV'de katıldığı Beyaz Futbol programında kendisine yapılan şakayı "kusturmalı Boşnak s…." olarak nitelediği hatırlatılmıştı. Kütahyalı'nın sarf ettiği bu sözlerin milli ve dini değerlere uymadığı ve kelimenin tam anlamı ile ırkçılık olduğu vurgulanmıştı. Ataman ve Sağ, suç duyurusunda "Bu sözler küçümseyiciliğin, tahrik ediciliğin, terbiyesizliğin ürünüdür ve nefret ile hakaret içeriklidir. Şüpheli hakkında kamu davası açılmasına ve cezalandırılmasının sağlanmasına karar verilmesini talep ederiz" denilmişti.

 


Youtube Kanalımızı Takip Edin