Rasim Ozan Kütahyalı Beyaz TV'den kovuldu


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
Rasim Ozan Kütahyalı Beyaz TV'den kovuldu

Başta Boşnak kökenli vatandaşlara yönelik sarf ettiği sözler ve Kıbrıs Barış Harekatı için kullandığı 'işgal' gibi ifadeler de dahil birçok tepki çeken açıklama ve ifadeleri nedeniyle Türk televizyon tarihinin en 'iğrenç' sunucuları arasına adını yazdıran Rasim Ozan Kütahyalı, Melih Gökçek'in oğlu Osman Gökçek'in sahibi olduğu Beyaz TV'den 'tam olarak' kovuldu..

Takip Et

Kamuoyunda ROK olarak anılan Rasim Ozan Kütahyalı Beyaz TV'den kovuldu

Beyaz TV’deki spor programında sarf ettiği sözlerle Boşnaklara hakaret ettiği iddiasıyla “Halkın bir kesimini sosyal sınıf din mezhep cinsiyet, bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılama” suçundan yargılanan Rasim Ozan Kütahyalı, geçtiğimiz günlerde Boşnakların ekranlara dönmemesi için kampanya başlattığı Beyaz TV’de yayınlanan Derin Futbol programına dönmüştü. Bu gelişmenin ardından Beyaz TV önünde protesto eylemi yapacak Boşnaklar ve Ahlak Gönüllüler Platformu, Twitter hesabından eylemin iptal edildiğini ve Rasim Ozan Kütahyalı’nın Beyaz TV ile ilişkisinin kesildiğini açıkladı.

Rasim Ozan Kütahyalı Beyaz TV'den kovuldu
Rasim Ozan Kütahyalı Beyaz TV'den kovuldu

Ahlak Gönüllüler Platformu, sosyal medyadan yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi: Camiamızın üstün gayretleri neticesinde Rasim Ozan Kütahyalı’nın Beyaz TV ile ilişiği kesildi. Ahlak Gönüllüleri Platformu’nun bu akşam Beyaz TV önünde yapacağı protesto iptal edilmiş olup saat 21.00’da Bosna Sancak Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nde basın açıklaması yapılacaktır.” denildi.

Rasim Ozan Kütahyalı Beyaz TV'den kovuldu
Rasim Ozan Kütahyalı Beyaz TV'den kovuldu

Osman Gökçek: Rasim Ozan Kütahyalı, Beyaz TV’de yer almayacaktır
Beyaz TV Genel Yayın Koordinatörü Osman Gökçek, MHP Millletvekili Saffet Sancaklı ve Rumeli sivil toplum kuruluşları ile görüşme yaptığını belirterek, “Yarın akşam itibarıyla Rasim Ozan Kütahyalı, Beyaz TV’de yer almayacaktır” dedi.

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin