Piyanist Fazıl Say piyanosu ile Kaz Dağları'na gidiyor


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
Piyanist Fazıl Say piyanosu ile Kaz Dağları'na gidiyor

AKP hükümeti tarafından verilen izinle Kanadalı Alamos Gold isimli madencilik şirket Kaz Dağları’nda doğa katliamı yaparak 200 bine yakın ağacı katletmiş, iddiaya göre de siyanürle altın çıkararak verimli topraklara, su kaynaklarına siyanür karışmasına neden olmuştu. Dünyaca ünlü piyanistimiz Fazıl Say, katliama tepkisini piyanosu ile verecek. Truva Sonatı’nın bestekarı Say, 18 Ağustos Pazar günü sabah saat 11:00'da Kaz Dağları’nda ücretsiz bir orman konseri verecek ve ilk defa o gün yeni bestelediği Kaz Dağları Marşı’nı icra edecek. Say'ın vereceği konser tüm dünyanın dikkatini Kaz Dağları katliamına çevirecek..

Takip Et

Ünlü piyanist Fazıl Say, Kaz Dağları’da başlatılan altın madenine tepki göstermek için Çanakkale’de ücretsiz bir orman konseri vereceğini duyurdu.

PİYANO; BU SEFER KAZ DAĞLARI’NA GELİYOR

18 Ağustos Pazar sabahı Kaz Dağları‘ndaki doğa katliamına 'dur' demek için ormanda konser vereceğini duyuran Fazıl Say, açıklamasında şunları söyledi:

18 Ağustos Pazar sabahı Kaz Dağları’ndaki korkunç doğa katliamına ‘dur’ demek için bir orman konseri planlıyoruz. Orman içindeki müsait mekanın tam yerini sizlere bir kaç gün içinde bildireceğiz. Piyano; bu sefer orman için geliyor Kaz Dağları’na.

Piyanist Fazıl Say piyanosu ile Kaz Dağları'na gidiyor
Piyanist Fazıl Say piyanosu ile Kaz Dağları'na gidiyor

"KAZ DAĞLARI MARŞI" İLK KEZ SESLENDİRECEK

Geçen yıl Truva için gelmiştim. Hatta bir de; bugün bestelediğim ‘Kaz Dağları Marşı’ bestesinin ilk seslendirilişi olacak o sabah. Bu ağaçlara, doğaya, yaşamaya ithaf bir marş. Dostlar; söz müziğin olsun. Konser doğa orman için, ama elbet insanlar da davetlidir. ‘Doğadaki en büyük erdem yaşatmaktır’ der düşünürler… Biz de ‘bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine’ olacağız bu durumda, güzel ülkemizin, binlerce yıllık tarihine ve doğasına elimizden geldiğince sahip çıkacağız. Sesimizle, müziğimizle… Çanakkaleliler ve tüm Türkiye ile beraber.”

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin