Pınar Gültekin'in cansız bedeni bulundu: Yaşamak İstiyoruz ey ahali!


yayincilar/dha-dogan-haber-ajansi-/dha-dogan-haber-ajansi-x60.jpg Kaynak: DHA (Demirören Haber Ajansı)
Pınar Gültekin'in cansız bedeni bulundu: Yaşamak İstiyoruz ey ahali!

Muğla'nın Ula ilçesinde, 5 gündür kayıp olan üniversite öğrencisi 27 yaşındaki Pınar Gültekin'in cansız bedeni Menteşe ilçesinde ormanlık alanda bulundu. Öte yandan Pınar'ı, olayla ilgili daha önce gözaltına alınan eski erkek arkadaşı Cemal Metin Avcı'nın öldürdüğü, bağ evinde boğup, cesedini varille taşıdığı ortaya çıktı. Gültekin cinayetini sosyal medyayı daha önce de defalarca olduğu gibi bir kez daha ayağa kaldırdı. Çok sayıda vatandaş 'Yaşamak istiyoruz ey ahali..' paylaşımlarıyla olayı protesto etti..

Takip Et

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü öğrencisi Pınar Gültekin, 16 Temmuz günü, yalnız yaşadığı Ula ilçesinin Akyaka Mahallesi'ndeki evinden çıktı. Bu tarhiten itibaren kendisinden bir daha haber alınamadı. Gültekin'in en son Akyaka Mezarlığı civarı ile Menteşe ilçe merkezindeki AVM'de görüldüğü saptandı. Bunun üzerine buralardaki tüm güvenlik kameraları mercek altına alındı.

Pınar Gültekin'in cansız bedeni bulundu: Yaşamak İstiyoruz ey ahali!
ı Cemal Metin Avcı (32), genç kızı kıskançlık nedeniyle aralarında çıkan kavgada elleriyle boğup, öldürdüğünü, ormanlık alanda cesedini çöp varilinde yakıp, üzerine beton döktüğünü itiraf etti. Bölgede yapılan aramada, Gültekin’in, varil içerisinde üzerine beton dökülmüş yanmış cesedine ulaşıldı.

ACI HABER GELDİ: PINAR'IN CANSIZ BEDENİ BULUNDU

Muğla İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, kurdukları özel ekiple çalışmalarını sürdürürken, Menteşe ilçesinin kırsal Yerkesik Mahallesi'ndeki ormanlık alanda bir kadın cesedi olduğu ihbarı geldi. Bölgeye giden ekiplerin yaptığı incelemede, cesedin 5 gündür kayıp olan Pınar Gültekin'e ait olduğu tespit edildi.

Pınar Gültekin'in cansız bedeni bulundu: Yaşamak İstiyoruz ey ahali!
Pınar Gültekin

Boğularak öldürüldüğü üzerinde durulan Gültekin'in cenazesi, savcının incelemesinin ardından Muğla Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

Olayla ilgili soruşturmayı sürdüren ekipler, güvenlik kameralarının görüntülerinden Pınar Gültekin'in kaybolmadan önce bir kişi ile alışveriş merkezinde oturduğu, ardından da bu kişiyle birlikte buradan ayrıldığı tespit edildi. Gültekin'in en son görüldüğü kişiyi gözaltına alan ekipler, sorgulamak üzere karakola götürdü.

PINAR GÜLTEKİN'İ ESKİ ERKEK ARKADAŞI ÖLDÜRMÜŞ
Pınar Gültekin'in öldürülmesiyle ilgili gözaltına alınan şüphelinin, eski erkek arkadaşı Cemal Metin Avcı olduğu öğrenildi. Şüphelinin bir süre önce kendisini terk eden Pınar ile yeniden birlikte olmak istediği ancak genç kızın reddetmesi üzerine cinayeti işlediği belirlendi. Avcı'nın evli ve bir çocuk babası olduğu belirtildi.

Pınar Gültekin'in cansız bedeni bulundu: Yaşamak İstiyoruz ey ahali!
Pınar Gültekin'in eski erkek arkadaşı Cemal Metin Avcı

BAĞ EVİNE GÖTÜRÜP ÖNCE DÖVÜP, SONRA BOĞMUŞ
Yapılan araştırmalarla cinayetin detayları da ortaya çıkmaya başlandı. Edinilen bilgiye göre, şüpheli olay günü konuşmak için otomobiline aldığı Pınar'ı kendisine ait bağ evine götürdü. Burada çıkan tartışmada döverek darp ettiği Pınar, bayıldı. Cemal Metin Avcı da genç kızı boğarak öldürdü.

CANSIZ BEDENİNİ VARİLE KOYUP, TAŞIMIŞ
Pınar'ın cansız bedenini de varile koyup, ormanlık alana götürüp attı. Şüpheli Cemal Metin Avcı'nın ilk ifadesinde cinayeti itiraf ettiği öğrenildi.

Pınar Gültekin'in cansız bedeni bulundu: Yaşamak İstiyoruz ey ahali!
Kati zanlısı Cemal Metin Avcı'nın evli ve bir çocuk babası olduğu ortaya çıktı

SOSYAL MEDYADA TEPKİ YAĞDI;

Acı haberin ardından sosyal medyada siyaset, sanat ve spor dünyası başta olmak üzere toplumun her kesiminden #pinargultekin etiketiyle cinayete tepki yağdı.

“NE KADAR ACI VERİCİ”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu: “Ne kadar acı verici; hayata umutla, neşeyle bakan yüzlerin aramızdan alındığını öğrenmek. Ne kadar tutarsız; özgürlüğü, yaşamı güvence altına almak yerine yasakçılığın peşinden koşmak”

“YÜREĞİMİZ GÜZEL KIZIMIZ İÇİN YANDI”

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş: “Yüreğimiz güzel kızımız #pinargultekin için yandı. 5 gündür kayıp olan ve cansız bedenine ulaşılan evladımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Zihniyeti, dili ve eylemi şiddetten arındırmak zorundayız. Kadın cinayetlerini sonlandıracak adımlar atmak hepimizin ortak sorumluluğu.”

“KAYBEDECEK ZAMAN KALMADI”

İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer: “Beş gündür kayıp olan Pınar Gültekin ne yazık ki sevdiklerinden koparıldı. Daha kaç kez ‘Bu son olsun!’ diyeceğiz? Bırakalım boş tartışmaları. Kaybedecek zaman kalmadı. Kadınlarımız, çocuklarımız öldürülüyor.”

Pınar Gültekin'in cansız bedeni bulundu: Yaşamak İstiyoruz ey ahali!
Sosyal medyada Pınar Gültekin tepkileri; Yaşamak İstiyoruz ey ahali!

“KINAMAK YETMEZ”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya:  “Yine bir kadının gülüşünü soldurdular. Kınamak yetmez! Kadınlarımızın tercihlerine, haklarına saygı duyan nesiller yetiştiren bir eğitim sistemine, onları koruyan bir yargıya ihtiyacımız var!”

“BİR CANIMIZI DAHA KAYBETTİK”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan: “Muğla'da hayatının baharında bir canımızı daha kaybettik. Kadına karşı şiddet olayları her geçen gün artıyor. Kadınların şiddet gördüğü, öldürüldüğü bir toplumda yarınlarımız da öldürülüyor demektir. Mekanın cennet olsun #pinargultekin”

“BOŞ İŞLERLE UĞRAŞIYORUZ”

Muharrem İnce: “5 gündür kayıp olan Pınar'ın cansız bedeni bulunmuş. Hayatının baharında bir can gitmiş. Üzgünüm. Allah'tan rahmet diliyorum. Yüreğimizi yakan ölümler yaşanırken İstanbul Sözleşmesi'ni tartışarak, sosyal medya yasaklarını konuşarak boş işlerle uğraşıyoruz. #pinargultekin”

“KATİLLERE CESARET VERİYOR”

CHP İstanbul Milletvekili Emine Gülizar Emecan: “Çok üzgünüm… maalesef Pınar’ı da kaybettik. Keşke sağ salim aramıza dönseydin.. Kadınlar her gün ölüyorlar, öldürülüyorlar… Suçlu yalnızca katil değil. #İstanbulSözleşmesi’nin uygulanmasını istemeyenler, katillere bu cesareti verenlerdir. #pinargultekin”

“EN AĞIR CEZAYI GETİRMELİ”

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin: “Üzgünüm güzel kızım.. Allah rahmet eylesin, mekanın cennet olsun… Kadına, çocuğa, hayvanlara yönelik şiddete de lanet olsun. En ağır cezayı getirmeli, bu suçun işlenmesine neden olan zihinsel, kültürel iklimi de yok etmeliyiz. #pinargultekin”

“İSTANBUL SÖZLEŞMESİ YAŞATIR”

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu:  “#PınarGultekin’i öldüren ayrıldığı erkek cinayeti gizlemeye çalışmış İstanbul Sözleşmesi tartışılırken: Kadınlar hayatına dair karar vermeye çalışıyor. Eziyet edilerek öldürülüyor Kadın cinayetlerinin üstü örtülmeye çalışılıyor. #İstanbulSözleşmesiYaşatır”

“PINAR GÜLTEKİN SON OLSUN”

Cumhuriyet Halk Partisi:  “Pınar Gültekin’in cansız bedeni ormanlık alanda bulundu. Gencecik bir kadın daha canice katledildi. Kadının yaşam hakkını ve güvenliğini sağlaması gerekenler ise sosyal medya yasaklarıyla meşgul… #PınarGültekin son olsun!”

“BİR KADIN DAHA ÖLMESİN”

 Fenerbahçe Spor Kulübü:  “Bir kez daha acı haber! Kadına şiddet bitsin, son bulsun. Bir kadın daha ölmesin! #PinarGultekin”

“ALLAH'INIZDAN BULUN”

Melis Alphan: “Şuraya bak.. Her hafta bir kadın kayboluyor, vahşice katlediliyor, binlerce kadın hayatındaki erkeklerden sistematik şiddet görüyor. Ama neymiş, #İstanbulSözleşmesi aileleri dağıtıyormuş. Allah'ınızdan bulun! #pinargultekin”

HALUK LEVENT’TEN KADINLARA TAVSİYE 

Haluk Levent: “Kızlar! Haluk abinizin tavsiyesi! İlişkinizin ilk günlerinde erkek arkadaşınız kıskançlık ile başka bir durum ile az da olsa size şiddet uygularsa hoş görmeyin. Hatta bazıları gibi bunu sosyal medyada gösterip “erkeğim benim” demeyin. Şiddeti meşrulaştırmayın. Yoksa ölürsünüz :(”

“ARTIK SOMUT ADIMLAR GÖRMEK ZORUNDAYIZ”

Nükhet Duru: “Bugün nefes alan, yaşama karışan, bu sabah sizinle aynı gökyüzüne uyanan bir kadının sonraki gün veya ondan sonraki gün ya da belki bir ay sonra yaşama hakkının elinden alınacak olduğunu farkında mısınız? Artık somut adımlar görmek zorundayız!! #pinargultekin”

“TECRİT İLE CEZALANDIRILMALIDIR”

 Gökhan Özoğuz: “Başta Kadın ve Çocuk tecavüzü ve her türlü Cinayet, tecrit ile cezalandırılmalıdır! Aksi taktirde bitmeyecektir. #pinargultekin”

“UMUTLUYDUK OYSA”

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi: “Bugün çok üzücü bir haberle uyandık. Umutluyduk oysa. Pınar henüz 27 yaşındaydı. Gülüşü anlatıyordu yaşamı ne kadar sevdiğini. Mekânı cennet olsun… Bugün yeni bir sayfa açalım, bu son olsun. #KadınaSiddeteDurDe #pinargultekin”

Kaynak: DHA (Demirören Haber Ajansı)

Youtube Kanalımızı Takip Edin