Özdil: Her konuda konuşan AKP Genel Başkanı 2 gündür ortada yok


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
Özdil: Her konuda konuşan AKP Genel Başkanı 2 gündür ortada yok

TELE1 ekranlarında canlı olarak yayınlanan ve Uğur Dündar’ın hazırlayıp sunduğu ‘Demokrasi Arenası’ bu hafta Türkiye'nin en çok okunan köşe yazarı Yılmaz Özdil ve toplum bilimci Emre Kongar'ı ağırladı. Özdil, 'her konuda konuşan AKP Genel Başkanı, iki gündür ortada yok. Dünyanın bütün ülkelerinde 33 kedi ölse sorumlular istifa eder..' ifadelerini kullandı. Kongar ise, ABD Irak'ta Saddamı devirdi, Kürt devletini kurdu. Şimdi de Suriye'de bunu yapmaya çalışıyor.. değerlendirmesinde bulundu

Takip Et

TELE1 ekranlarından yayınlanan ve duayen gazeteci Uğur Dündar’ın sunduğu Demokrasi Arenası bu hafta İstanbul’da, köşe yazarı Yılmaz Özdil ve Toplum Bilimci Emre Kongar ile sevenleriyle buluştu.

Programda konuşan Özdil, “Dünyanın bütün ülkelerinde 33 kedi ölse sorumlular istifa eder. Bizde 33 vatan evladı şehit oldu istifayı boş verin çıkıp konuşan bir yetkili yok” dedi.

Özdil konuşmasında şu ifadeleri kullandı;

- İstanbul’daki köprü arazisinden emeklilere verilecek bayram ikramiyelerine kadar her konuda konuşan AKP Genel Başkanı, iki gündür ortada yok. 33 tane kedi ölecek Fransa’da bir kişi sorumluluk üstlenip istifa eder.

- Dün gece orada ne oldu? RTÜK kuralları olduğu için elbette net olarak ifade edemiyorum ama hadisenin sadece bu kadar olmadığını biz biliyoruz. Şu anda sahada çocuklarımız var.

Özdil: Her konuda konuşan AKP Genel Başkanı 2 gündür ortada yok
Uğur Dündar’ın hazırlayıp sunduğu ‘Demokrasi Arenası'nın konukları, Emre Kongar ve Emre Kongar oldu

- Bununla sınırlı olmadığını söyleyebilirim. Bununla dediğim Hatay Valisi’nin söylediğiyle sınırlı değil.

- 33 askerimizi sanki henüz dün gece değil de 27 sene önce kaybetmiş gibiyiz. Çünkü bu sabah itibariyle yandaş medyada bir mülteci rüzgarı başlattılar. Şehitlerin Ş’si konuşulmuyor.

- Bütün Türk halkını dikkatini buraya çektiler, insanlar şu anda sanki bu 33 şehit 27-50 sene önce kaybetmişiz gibi şehitleri konuşmasın, Suriye’yi konuşmasın bottaki mülteciyi konuşsun diye hala millete problem veriyorlar.

SURİYE’NİN ÜÇE BÖLÜNECEĞİ KONUŞULUYOR

Programda konuşan Kongar, Suriye’nin üçe bölüneceği konuşuluyor. ABD Irak’ta Saddamı devirdi, Kürt devletini kurdu. Şimdi de Suriye’de bunu yapmaya çalışıyor. Biz Irak’a bakarak bunu görebiliriz. ABD aslında petrol diyor ama asıl konu İsrail’i Arap ortamında güvene almaktır” dedi.

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin