Ortaylı'dan Andımız çıkışı: Kalkması yanlıştı ve küstahlıktı.


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
Ortaylı'dan Andımız çıkışı: Kalkması yanlıştı ve küstahlıktı.

Danıştay'ın 'Andımız Okullarda Yeniden Okutulsun' kararını değerlendiren ünlü tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı, "Kalkması yanlıştı ve küstahlıktı.'' dedi. Geçtiğimiz çarşamba akşamı hayatını kaybeden Usta Foto Muhabiri Ara Güler ile aralarındaki dostluğa da değinen Ortaylı, Ara Güler doyulmaz biriydi. ifadesini kullandı

Takip Et

Danıştay'ın öğrenci andını kaldıran hükmü iptal etmesini değerlendiren ünlü tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı, 'Öyle şeylere dokundurtmak ayıp. Kalkması yanlıştı ve küstahlıktı.' dedi.

''YANLIŞ VE KÜSTAHLIK''

Mektebim Okulları Silivri kampüsümüzde düzenlenen 'Dünden Yarına Tarih Konuşmaları'nın konuğu olan ünlü tarihçi İlber Ortaylı, soru üzerine andımız tartışmasıyla ilgili değerlendirmede bulundu. İlber Ortaylı, 'Andımız herhalde geri gelecek, yok gelmeyecekti. Öyle şeylere dokundurtmak ayıp. Kalkması yanlıştı ve küstahlıktı' diye konuştu.

Prof. Dr. İlber Ortaylı

''ARA GÜLER, DOYULMAZ BİRİYDİ''

Geçtiğimiz çarşamba akşamı hayatını kaybeden Usta Foto Muhabiri Ara Güler ile aralarındaki dostluğa da değinen Ortaylı, 'Biz Ara Gürel ile onun son 10 yılında ahbaptık. Kendisi son zamanlarda hasta ve yorgundu, haftada 3 kez diyalize giriyordu, yürüme güçlüğü çekiyordu. Ama beyni çok iyi çalışıyordu, espri yapıyordu, doyulmaz biriydi. Birlikte fotoğraflarımız, anılarımız var çünkü çok sık görüşüyorduk' ifadelerini kullandı.

Ara Güler
Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin