Nuriye Gülmen ve Semih Özakça açlık grevine son verdi


Haber Oku Kaynak: Haber Oku / Şehir: Genel
Nuriye Gülmen ve Semih Özakça açlık grevine son verdi

Son dakika... Akademisyen Nuriye Gülmen ve Semih Özakça, açlık grevlerini sonlandırdı. OHAL İnceleme Komisyonu, 324 gündür açlık grevinde olan Gülmen ve Özakça'nın işe iade taleplerini reddettmişti.

Takip Et

Karar sonrasında eğitimciler basın açıklaması yaptı. Gülmen, “Biz direnişimizi çok sevdik, çok seviyoruz. Her geçen gün daha da özgürleştiğimizi hissettik. Korktuk mu, korktuk. 9 Kasım 2016'da Yüksel'e çıktığımda bir yazı kaleme almıştım. 'Biz buradayız diye haykırmazsak, daha çok kurban vermeye devam edeceğiz. Direnenlerin dönüşenlerin ve teslim olmayanların hikayesini bekliyorlar. Geleceğin öğretmenleri dönüp baktıklarında geride bir boşluk olmasın diye, onurumuzu koruyalım diye çıkmıştı bu direniş.

"DİRENİŞİMİZ ONURUMUZU KURTARDI"

Direnişimiz onurumuzu kurtardı. OHAL’in karanlığını yardığı için direnişimizi seviyoruz. Tüm saldırılardan güçle çıktık. Bugün ilk günden daha güçlüyüz. Kocaman bir biz var bugün. Dün OHAL Komisyonunun hakkımızda işe iademizle ilgili kararları tebliğ aldık. Yargı yoluna başvuracağız. Açlık grevimizi sonlandırıyoruz. Mücadelemiz bitmedi” dedi.

Kaynak:

Youtube Kanalımızı Takip Edin