Nazmi Arıkan ve şoförü Şerif Eker öldürüldü: Zanlı yakalandı


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
Nazmi Arıkan ve şoförü Şerif Eker öldürüldü: Zanlı yakalandı

Fen Bilimleri Eğitim Kurumları'nun kurucusu Nazmi Arıkan öldürüldü. Çanakkale Gelibolu’ya bağlı Karainebeyli Köyü’nde çiftlik evinde yaşayan Nazmi Arıkan'ın sabah saatlerinde evinde saldırıya uğradığı öğrenildi. Saldırıda Nazmi Arıkan ile birlikte şoförü Şerif Eker'in de hayatını kaybettiği belirtildi. Son dakika. gelişmesine göre; Arıkan ile şoförü Şerif Eker’in öldürülmesiyle ilgili olduğu öne sürülen Ufuk A. İstanbul Etiler’de yakalandı. 48 yaşındaki katil zanlısının, Nazmi Arıkan ile husumet yaşadığı öğrenildi...Soruşturma kapsamında gözaltına alınan zanlı özel okul ve kurs işletmecisi olan Tokatspor Kulübü Başkanı Ufuk Akçekaya çıktı.

Takip Et

Fen Bilimleri Eğitim Kurumları’nın kurucusu Nazmi Arıkan ve şoförü, Çanakkale'de Gelibolu ilçesinin Karainebeyli Mahallesi'nde bulunan çiftliğinde öldürüldü.

Gece geç saatlerde çiftliğe gelen kimliği belirsiz kişi veya kişilerce Nazmi Arıkan ve şoförü Şerif Eker bıçaklı saldırıya uğradı. Defalarca bıçak darbesi alan Arıkan ve Eker olay yerinde hayatını kaybederken, saldırganlar olay yerinden kaçarak uzaklaştı.

Nazmi Arıkan ve şoförü Şerif Eker öldürüldü: Zanlı yakalandı
Nazmi Arıkan ve şoförü Şerif Eker öldürüldü: Zanlı yakalandı

Çiftlik çalışanlarının Arıkan ve Eker'in cansız bedenlerini bulmalarının ardından olay jandarma ekiplerine bildirildi.

Kısa sürede olay yerine gelen ekipler, geniş güvenlik önlemleri alarak bölgede çalışma başlattı.

Olay yeri inceleme ekiplerinin çalışmaları devam ederken Nazmi Arıkan ve Şerif Eker'in cansız bedenleri otopsi için Gelibolu Şehit Koray Onay Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

İl Jandarma Komutanlığına bağlı Jandarma Suç Araştırma Timince (JASAT) İstanbul'da yakalanan şüpheli, Çanakkale'ye getirildi.

Nazmi Arıkan ve şoförü Şerif Eker öldürüldü: Zanlı yakalandı
Nazmi Arıkan ve şoförü Şerif Eker öldürüldü: Zanlı yakalandı

TOKATSPOR KULÜBÜ BAŞKANI ÇIKTI
Özel okul ve kurs işletmecisi Tokatspor Kulübü Başkanı Ufuk Akçekaya olduğu öğrenilen zanlının jandarmadaki işlemleri devam ediyor.

Nazmi Arıkan ve şoförü Şerif Eker'in cenazeleri ise Gelibolu Şehit Koray Onay Devlet Hastanesi'nden alınıp Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi morguna götürüldü.

Cenazelerin, otopsi işlemlerinin ardından toprağa verilmek üzere yakınlarına teslim edileceği öğrenildi.

Hastaneye gelen Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, öldürülen Arıkan ve Eker'in yakınlarına taziyelerini iletti.

Gelibolu ilçesine bağlı Karainebeyli köyünde Arıkan'a ait küçükbaş ve büyükbaş hayvan çiftliğinin çalışanları dün iş yerlerine geldiklerinde bir süredir haber alamadıkları Nazmi Arıkan ve şoförü Şerif Eker'in cesetlerini bulmuştu. Arıkan ve Eker'in bıçaklanarak öldürüldükleri belirlenmişti.

İMAMOĞLU'NU ŞİKAYET ETMİŞTİ
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, geçen yıl yaptığı türbe ziyareti sırasında elleri arkadan bağlı bir şekilde yürüdüğü sırada görüntülenmiş ve CİMER’e şikâyet edildiği ortaya çıkmıştı. 

Tokatspor Kulübü Başkanı Ufuk Akçekaya, sosyal medyadan yaptığı açıklamada İmamoğlu'nu kendisinin CİMER'e şikâyet ettiğini açıklamıştı.

Öte yandan AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan ile Akçekaya'nın fotoğrafı dikkat çekti.

 

DERSHANELER KONUSUNDA TEHDİT İDDİASI

Jandarma olayla ilgili soruşturma başlatırken yakınlarının verdiği ilk bilgiye göre Arıkan'ın dershaneler nedeniyle uzun süredir tehdit edildiği ileri sürüldü.

KATİL ZANLISI İSTANBUL'DA YAKALANDI

Nazmi Arıkan Fen Bilimleri Dershaneleri’nin sahibi Nazmi Arıkan ile şoförü Şerif Eker’in öldürülmesiyle ilgili olduğu öne sürülen Ufuk A. İstanbul Etiler’de yakalandı. 48 yaşındaki katil zanlısının, Nazmi Arıkan ile husumet yaşadığı öğrenildi.

GECE YARISINA KADAR YAKINLARIYLA TELEFONLA GÖRÜŞMÜŞ

Cinayetin işlendiği çiftlik evine gelen Nazmi Arıkan ile şoför Şerif Eker’in yakınları gözyaşlarına boğuldu. Olayı duyarak çiftliğe gelen köylülerin de çok üzgün olduğu görüldü.

Nazmi Arıkan ve şoförü Şerif Eker öldürüldü
Nazmi Arıkan ve şoförü Şerif Eker öldürüldü

SALONDA ÖLDÜRÜLDÜLER

Öte yandan çifte cinayetle ilgili başlatılan soruşturma kapsamında bazı bilgilere de ulaşıldı. Bayram süresince çiftlik evinde kalan Nazmi Arıkan ile şoförü Şerif Eker’in cansız bedenlerinin yemek yenilen salon kısmında bulunduğu öğrenildi.

Arıkan’ın dün gece son olarak çiftlikte görev yapan veteriner ile saat 23.00’e kadar birlikte olduğu ve gece yarısı da bir yakınıyla telefon görüşmesi gerçekleştirdiği belirlendi. Gece yarısından sonra ise Arıkan ve şoförüne ulaşılamadığı ortaya çıktı.

“EĞİTİM CAMİAMIZ YERİ DOLDURULAMAZ BİR NEFERİNİ KAYBETTİ”

CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat: Eğitim camiamız yeri doldurulamaz bir neferini kaybetti… Fen Bilimleri Okullarının kurucusu ve sahibi, eğitim neferi Nazmi Arıkan'ın vefatından dolayı çok üzgünüm. Başta ailesi olmak üzere tüm sevenlerine baş sağlığı diliyorum.

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay: Eğitim camiamızın öncü isimlerinden, ömrünü egitime, çocuklara adayan eğitim neferi Nazmi Arıkan'ı bir cinayet sonucu kaybettik. Başta ailesi olmak üzere tüm sevenlerine baş sağlığı ve sabır diliyorum.

Nazmi Arıkan ve şoförü Şerif Eker öldürüldü
Nazmi Arıkan ve şoförü Şerif Eker öldürüldü

CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz: Üzgünüz Türk Milli Eğitim camiası önemli bir neferini kaybetti. Dostum, kardeşim, meslektaşım, okul arkadaşım, hayatı ülkemiz eğitimi için mücadeleyle geçen Fen Bilimleri Okullarının kurucusu ve sahibi Nazmi Arıkan'ı kaybettik.

NAZMİ ARIKAN KİMDİR?

Nazmi Arıkan, Yozgat'ın Sorgun ilçesi Salur köyünde doğdu. Burada ilkokul ve ortaokul eğitimi aldıktan sonra Tokat Öğretmen Okulu'nu bitirerek sınıf öğretmeni oldu.

Daha sonra da Gazi Eğitim Enstitüsü'nde okuyarak fizik öğretmenliği diplomasını aldı.

Bolu Öğretmen Okulu'nda bir yıl öğretmenlik yaptı ve ardından özel dershaneciliğe geçti.

Nazmi Arıkan ve şoförü Şerif Eker öldürüldü
Nazmi Arıkan ve şoförü Şerif Eker öldürüldü

MEF Dershanesi'nde öğretmenlik yaparken, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Makine Mühendisliği'ni okudu. Arıkan, o yılları “Yatılı okuduk, devlete çok borcumuz var. İlk takım elbisemi, kösele ayakkabıyı orada gördüm. Öğretmen okullarının çok iyi programı vardı. Tarım, ticaret, elişi, arıcılık dersleri alırdık” diye anlatıyordu.

1996-1997 eğitim öğretim yılında Fen Bilimleri Merkezi Dershanesi'ni devralan Nazmi Arıkan, tek şube olarak aldığı dershaneyi 2004 yılına kadar geçen sürede 100 şubeye çıkardı. 2011-2012 döneminden bu yana başta İstanbul olmak üzere farklı illerde çok sayıda okul açan Nazmi Arıkan, kurucusu olduğu Fen Bilimleri Eğitim Kurumları’nın özel öğretim kursları, temel liseler ve okullarında 7 bine yakın kişi çalışıyor.

 

 

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin