Mustafa Sarıgül CHP'den istifa edip adaylığını açıkladı


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Haber Oku / Sehir: Genel
Mustafa Sarıgül CHP'den istifa edip adaylığını açıkladı

Son dakika!..  Mustafa Sarıgül, CHP'den istifa etti. Eski Şişli Belediye Başkanı Sarıgül, istifa kararını resmi internet sitesinden duyurdu. Şişli'den belediye başkanı adayı olacağını açıklayan Mustafa Sarıgül'ün DSP'den ya da bağımsız aday olarak seçimlere girmesi bekleniyor.

Abone ol

''BEKLEMEKTEN VE BEKLETİLMEKTEN YORULDUM''

Şişli'den aday olduğunu da belirten Sarıgül açıklamasında özetle şu ifadeleri kullandı:

''Yıllardır gece gündüz çalışmaktan yorulmayan ben, dört yıldır gece gündüz Şişli’de yerel seçimlere hazırlanan ben, seçimlere sadece ve sadece iki ay kalmasına rağmen yaşadığımız belirsizlikten, beklemekten ve bekletilmekten yoruldum.

“CHP YA KAZANMAK İSTEMİYOR; YA DA UMUT OLMAYI BECEREMİYOR”

“Bir önceki seçimde İstanbul'u bana emanet eden Cumhuriyet Halk Partisi'nin hala Şişli adayını açıklamaması beni kırdı. Ben siyasette hayli tecrübeliyim, siyaset tuzaklarına düşmem ve ucuz oyunlara gelmem. Bugüne kadar sessiz kalmam parti terbiyemden gelir; farkında olmadığımdan değil. Cumhuriyet Halk Partisi'nden vefa görmedim. Cumhuriyet Halk Partisi'ne değil… Partili yurttaşlarıma asla değil… Cumhuriyet Halk Partisi yönetimine kırgınım, tepkiliyim. Cumhuriyet Halk Partisi ya kazanmak istemiyor; ya da umut olmayı beceremiyor.”

“CHP YÖNETİMİNİ VE KILIÇDAROĞLU'NU RAHATLATMAK İÇİN İSTİFA EDİYORUM”


Sarıgül istifasını ise şu sözlerle açıkladı: “CHP'nin daha çok yıpranmaması için ve ya kendi içlerinde ya da benimle ne hesapları olduğunu bilmediğim CHP yönetimini ve Sayın Kılıçdaroğlu'nu rahatlatmak adına yıllarımı verdiğim, içinde olmaktan onur duyduğum ve hep duyacağım Cumhuriyet Halk Partisi'nden üzülerek istifa ediyorum.Bu kararımın başta Şişli'de yaşayan yurttaşlarım olmak üzere ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum. CHP yönetimine ve Sayın Kılıçdaroğlu'na en kısa sürede tüm Türkiye'deki adayları aynı anda açıklamalarını ve Cumhuriyet Halk Partili seçmenleri daha fazla üzmemelerini öneriyorum. “

“ŞİŞLİ HALKININ GÖSTERDİĞİ YOLDA YÜRÜYECEĞİM”

Hakkında başka partiye geçeceği iddiaları bulunan Mustafa Sarıgül, siyaseti bırakmıyorum ama bu kararı aldığım bugün için hayır. Kendimi bugünden itibaren Şişli'de yaşayan yurttaşlarıma emanet ediyorum. Huzuru onların arasında buluyorum. Onların göstereceği yolda yürüyeceğim” dedi.


Youtube Kanalımızı Takip Edin