Muharrem İnce: 15 Temmuz bayram günü olamaz


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
Muharrem İnce: 15 Temmuz bayram günü olamaz

15 Temmuz’u iki yönlü değerlendiren CHP'li Muharrem İnce, '15 Temmuz bayram günü olamaz” diyen İnce, “Bu ülkede hesap verme, hesap sorma ve her türlü haksızlığa karşı direniş günü olabilir.. Devletin bir terör örgütüne teslim edildiğinin tüm yönleriyle ortaya çıktığı bir gün olması nedeniyle 15 Temmuz bir utanç günüdür..' dedi.

Takip Et

CHP’li Muharrem İnce, 15 Temmuz’un yıldönümünde sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. “15 Temmuz bayram günü olamaz” diyen İnce, “Bu ülkede hesap verme, hesap sorma ve her türlü haksızlığa karşı direniş günü olabilir” ifadesine yer verdi

İşte İnce’nin sosyal medya hesabı twitter üzerinden yaptığı 15 Temmuz paylaşımı:
“15 Temmuz’u iki yönlü değerlendirmek durumundayız. Birinci yönünde darbe girişimini gerçekleştiren örgütün bütün uyarılara rağmen devlet içinde örgütlenmesinin durdurulmamış olması, operasyonlarına siyasal iktidarın uzun yıllar her alanda destek vermesi bulunmaktadır.

Devletin bir terör örgütüne teslim edildiğinin tüm yönleriyle ortaya çıktığı bir gün olması nedeniyle 15 Temmuz bir utanç günüdür.

İkinci yönünde ise 15 Temmuz’da darbe girişimine başta Türk Silahlı Kuvvetlerinin, emniyet güçlerinin vatansever üyelerinin ve halkımızın sokaklarda direnmesi yer almaktadır.

Bu yönüyle 15 Temmuz ilk defa bir darbe girişiminin, içinde sivillerin de yer aldığı bir direnişle sonlandırılmasıdır. Olayın bu yönü, hepimiz için gurur vericidir.

15 Temmuz bayram günü olamaz. Bu ülkede hesap verme, hesap sorma ve her türlü haksızlığa karşı direniş günü olabilir. Çünkü Türkiye’nin bir daha terör örgütü tarafından yönetilmemesi, devletin içinde paralel yapıların oluşmaması için böyle bir gün anlamlı ve işlevsel olabilir.

O zaman 15 Temmuz’da şehit düşenlerin örnek duruşlarının gereği yapılmış olur. 15 Temmuz şehitlerimizi saygıyla anıyorum ve bir daha Türkiye’nin 15 Temmuzlar yaşamamasını diliyorum.”

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin