Milletvekili Erhan Usta İYİ Parti'ye geçti


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
Milletvekili Erhan Usta İYİ Parti'ye geçti

AKP've MHP'nin oluşturduğu Cumhur İttifakını ve AKP'yi eleştirdiği gerekçesiyle MHP'den ihraç edilen, 2018'e kadar MHP'nin TBMM Grup Başkanvekilliği görevini yürüten Samsun Milletvekili Erhan Usta, İYİ Parti'ye geçme kararı aldı.

Takip Et

Saray İttifakı için yaptığı, "Olmazsa olmaz değil" açıklamasının ardından disipline sevk edilen ve ardından MHP'den ihraç edilen eski Grup Başkanvekili Erhan Usta, İYİ Parti'ye geçme kararı aldı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin isteğiyle partiden ihraç edilen Bağımsız Samsun Milletvekili Erhan Usta, İYİ Parti'ye katılıyor.

Milletvekili Erhan Usta İYİ Parti'ye geçti
Samsun Milletvekili Erhan Usta İYİ Parti'ye geçti

Erhan Usta'nın daha önce Ali Babacan'ın DEVA Partisi'ne katılacağı öne sürülmüştü.

İYİ Parti'ye yakın Günboyu gazetesinden Uğur Can Biçer'in haberine göre İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in katılımıyla yarın Ankara Günay Düğün Salonu'nda İYİ Parti'ye katılım töreni gerçekleştirilecek.

Erhan Usta'nın bu katılım töreninde yer alması bekleniyor.

Erhan Usta, 2018'de TBMM'de "Bütçede lüzumsuz harcamalar var ise gözden geçirilmelidir" deyince Bahçeli tarafından MHP Grup Başkanvekilliği görevinden alınmıştı.

Usta, 31 Mart yerel seçimleriyle ilgili AKP ile MHP arasındaki 'ittifak' görüşmeleri için "Jest ile rest arasında bir harf farkı var. İttifak olmazsa olmazımız değil” dedikten sonra ise MHP'den ihraç edilmişti.

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin