Antalya MHP'ye silah kaçakçılığı operasyonu: 4 tutuklama


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
Antalya MHP'ye silah kaçakçılığı operasyonu: 4 tutuklama

Antalya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi’nin (KOM) ‘Silah Kaçakçılığı ve Ticaretine Yönelik’ yaptığı operasyon kapsamında aralarında MHP il yöneticisi ve başkan yardımcısı Ayhan Sezgin, eski Antalya Ülkü Ocakları Başkanı Alperen Tuğrul Küreşoğlu, Alperen Tuğrul Küreşoğlu’nun emekli polis olan babası M. Küreşoğlu’nun da bulunduğu 6 kişi 18 Eylül’de gözaltına alındı. Öte yandan MHP il başkanı Mustafa Aksoy, genel merkez tarafından telefonla aranarak istifa ettirildi. Aksoy, istifasının ardından Antalya KOM ekiplerince gözaltına alındı ve yaklaşık 1,5 saat boyunca ifadesi alındı.

Takip Et

Soruşturma kapsamında gözaltına alınan Alperen Tuğrul Küreşoğlu ve babası adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, şüphelilerden Ayhan Sezgin, A.Ç., K.O. ve L.E. çıkarıldığı 2. Sulh Ceza Hâkimliği tarafından yoğun suç şüphesi ve adli kontrol tedbirlerinin yetersiz kalacağı gerekçesiyle tutuklandı.

MHP'ye silah kaçakçılığı operasyonu: 4 tutuklama
MHP'ye silah kaçakçılığı operasyonu: 4 tutuklama

"SİLAHLAR ANTİKA"  SAVUNMASI

Duvar‘dan Müzeyyen Yüce‘nin haberine göre, mahkemede ifade veren şüpheliler A.Ç., K.O. ve L.E. üzerlerine atılı suçlamaları kabul etmeyerek serbest bırakılmalarını talep etti. Arabasında silah yakalanan il yöneticisi Ayhan Sezgin’in vekili avukat Ayhan Atasayar ise, yakalanan silahların ‘antika olduğunu değerlendirdiklerini’ belirterek raporla bu hususun tespit edilmesi durumunda suçun vasıf ve mahiyetinin lehe değişeceğini savundu. Atasayar ayrıca müvekkili ile birlikte gözaltına alınan ancak tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan Alperen Tuğrul Küreşoğlu ve babası M. Küreşoğlu’nu işaret ederek müvekkilinin de adli kontrol tedbirlerinden yararlanmasını istedi.

MHP İL BAŞKANI MUSTAFA AKSOY, 1,5 SAAT SORGULANDI

Öte yandan düzenlenen operasyondan birkaç saat sonra MHP Antalya İl Başkanı Mustafa Aksoy görevinden ‘sağlık sorunları’ gerekçesiyle istifa ettiğini duyurdu. Aksoy’un MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin isteği üzerine istifasını verdiği iddia edildi. Aksoy’un da düzenlenen operasyon kapsamında KOM Şube’de 1 buçuk saat ifadesi alındı.

MHP'ye silah kaçakçılığı operasyonu: 4 tutuklama
MHP Antalya il başkanı Mustafa Aksoy, genel merkez tarafından telefonla aranarak istifa ettirildi... Antalya KOM ekipleri Aksoy'u da gözaltına alarak 1,5 saat boyunca ifadesini aldı.. Aksoy ifadesi alındıktan sonra katıldığı bir aşure etkinliği esnasında genel merkezden gelen telefonla şoke oldu. Görüşmenin arından 'sağlık sorunları' gerekçesiyle partisinden istifa etti..

Antalya İl Başkan Bardımcısı Ayhan Sezgin'in 'silah kaçakçılığı' gerekçesiyle tutuklanmasının ardından, İl Başkanı Mustafa Aksoy'un Genel Merkez tarafından istifasının istendiği öne sürüldü. Aksoy, "sağlık sorunları" nedeniyle istifa ettiğini açıklamıştı.

MHP ANTALYA İL BAŞKANI NEDEN İSTİFA ETTİ?
İddiaya göre; MHP İl Başkanı Mustafa Aksoy da ifadesine başvurulmak üzere emniyete çağrıldı.

Karakola giderek operasyonla ilgili ifade veren ve daha sonra Korkuteli Belediyesi’nin düzenlediği aşure etkinliğine katılan Aksoy'un, MHP genel merkezi tarafından aranarak istifası istendi.

Mustafa Aksoy da gelen talimatla, "sağlık" nedenlerini öne sürdüğü bir istifa metniyle görevden ayrıldığını duyurdu.

Akdeniz Üniversitesi zanlısı da tutuklandı
Silah kaçakçılığı suçlamasıyla tutuklanan Ayhan Sezgin, 2008 yılında Akdeniz Üniversitesi kampüsünde 21 kişinin yaralandığı, 45 kişinin gözaltına alındığı ve 6 kişinin tutuklandığı olayda zanlı olarak yargılanmıştı.

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin