MHP'liler, MHP ilçe başkanı Burçin Kayhan Yücesoy'u vurdu


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Haber Oku / Sehir: Genel
MHP'liler, MHP ilçe başkanı Burçin Kayhan Yücesoy'u vurdu

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Uşak Eşme İlçe Başkanı Burçin Kayhan Yücesoy sokak ortasında silahla bacağından vuruldu. Yüceseoy Sosyal medya hesabından istifa etmesi yönünde tehdit edildiğini öne sürdü.. Olayla ilgili MHP İl Başkanı Ayhan K., Başkan Yardımcısı Süleyman K., İl Yöneticisi Cevat G. ve MHP’den Uşak Belediye Başkan Adayı olan ancak seçilemeyen Muhammet Fatih E. gözaltına alındı..

Saat 02.00 sıralarında Eşme’nin Şehit Alibey Mahallesi’nde meydana gelen olayda,  Burçin Kayahan Yücesoy ile bir grup arasında henüz belirlenemeyen bir nedenle tartışma çıktı. Tartışma kısa sürede büyüyünce silahlı kavgaya dönüştü. Kavgada, bir kişinin açtığı ateşle Yücesoy ayağından vuruldu. Silah seslerini duyan çevredeki vatandaşlar durumu sağlık ve polis ekiplerine bildirdi.

MHP'liler, MHP ilçe başkanı Burçin Kayhan Yücesoy'u vurdu
Yücesoy, sosyal medya hesabından istifa etmesi yönünde tehdit içerikli bir mesaj atıldığını öne sürdü.

Yücesoy, ihbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından ambulansla Eşme Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Tedavi altına alınan Yücesoy’un sağlık durumunun iyi olduğu öğrenilirken, olayla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında 3 kişi gözaltına alındı.

MHP İL BAŞKANI VE BAŞKAN YARDIMCISI GÖZALTINA ALINDI..

Olayla ilgili soruşturma devam ederken 1 kişi daha gözaltına alındı. Gözaltına alınanların MHP İl Başkanı Ayhan K., Başkan Yardımcısı Süleyman K., İl Yöneticisi Cevat G. ve MHP’den Uşak Belediye Başkan Adayı olan ancak seçilemeyen Muhammet Fatih E. olduğu belirtildi. Sorgularının ardından 4 kişi serbest bırakıldı. MHP Eşme İlçe Başkanı Burçin Kayhan Yücesoy’un görevden alınması konusunun görüşülmesi sırasında tartışmanın çıktığı iddia edildi.


Youtube Kanalımızı Takip Edin