Meclis Lokantası'nda çorba 2 TL oldu


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Haber Oku / Sehir: Genel
Meclis Lokantası'nda çorba 2 TL oldu

Türkiye’de en lüks yemeğin en ucuza yendiği TBMM Lokantası da enflasyona yenildi. Meclis Başkanlık Divanı, ‘girdi fiyatlarındaki artış’ nedeniyle yemek ücretlerini artırma kararı aldı. Yeni fiyat tarifesinde yemek ücretlerinin yüzde 100 zamlanacağı öğrenildi. 1 lira olan çorbanın fiyatının 2 liraya çıkarılabileceği ancak 6 lira ile 12 lira arasında değişen etli yemeklerde artış oranının daha düşük olabileceği belirtildi.

Cemil Çiçek'in başkanlığı döneminde yıktırılan eski Tabur Binası'nın bahçesindeki bin 800 metrekarelik lokantanın yeniden yaptırılması da benimsendi. Toplantıda Meclis'in artan personel sayısı nedeniyle yaşanan yer sıkıntısına çözüm bulundu. Meclis'e ‘destek hizmeti' veren 350 personelin Akay Caddesi'nde kiralanan iki yeni binaya taşınması kararlaştırıldı.

MECLİS PERSONEL SAYISI 7 BİN 400 OLDU

Kiralanan binalardan birinin Ziraat Bankası'na, diğerinin ise Tarım Bakanlığı'na ait olduğu belirtildi. Bu yeni çalışma düzeniyle birlikte Meclis'in personel sayısı da 7 bin 400'e ulaştı.

CUMHURBAŞKANLIĞI VE MECLİS KORUMALARI ARASINDA GERİLİM

Meclis Başkanlık Divanı'nda, AKP Grup toplantısı olduğu gün Cumhurbaşkanlığı korumalarıyla, Meclis korumaLarı arasında yaşanan gerilim de gündeme geldi. Meclis Başkanı Mustafa Şentop, bu konudaki eleştirileri dikkate alıp, çözüm için girişimde bulunacağını söyledi.

Sözcü


Youtube Kanalımızı Takip Edin