Mahmut Ustaosmanoğlu hayatını kaybetti


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
Mahmut Ustaosmanoğlu hayatını kaybetti

Nakşibendi Tarikatı’nın İsmailağa Cemaati lideri olan Mahmut Ustaosmanoğlu 93 yaşında hayatını kaybetti. FETÖ elebaşı Fethullah Gülen Nakşibendi Tarikatı’nın İsmailağa Cemaat lideri Mahmut Ustaosmanoğlu'nun ölümüne ilişkin taziye mesajı gönderdi...

Takip Et

Bir süre önce yoğun bakıma kaldırılan, Mahmut Ustaosmanoğlu’nun vefat haberini torunu açıkladı. Torunu Muhammed Fatih Ustaosmanoğlu sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, “Mahmud efendi hazretleri dedem hazreti Allah’a vasıl oldular” ifadelerini kullandı.

AKP’den de ilk başsağlığı mesajı Balıkesir Milletvekili Yavuz Subaşı’dan geldi. Subaşı sosyal medyadan “İsmailağa Cemaati lideri Mahmut Ustaosmanoğlu’nun vefat ettiği haberini üzüntü ile öğrendim. Başımız sağ olsun makamı cennet olsun” ifadelerini kullandı.  Son dönemde tarikat içerisinde Mahmut Ustaosmanoğlu’nun ardından başa kimin geçeceği konusunda yoğun bir tartışma sürüyordu.

Mahmut Ustaosmanoğlu hayatını kaybetti
AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan Mahmut Ustaosmanoğlu'nu ziyaret etmişti..

Herkul_Nagme adlı Twitter hesabından hayatını kaybeden İsmailağa Cemaati lideri Mahmut Ustaosmanoğlu için Fethullah Gülen'in taziye mesajı paylaşıldı.

FETÖ elebaşı Fethullah Gülen Nakşibendi Tarikatı’nın İsmailağa Cemaat lideri Mahmut Ustaosmanoğlu'nun ölümüne ilişkin taziye mesajı gönderdi. 

Taziye mesajı, Gülen ait yayınların yayınladığı Herkul.org sitesine ait Herkul_Nagme isimli Twitter hesabından "Muhterem Fethullah Gülen Hoca Efendi'nin Mahmut Efendi Hazretleri'ne taziyeleri" notuyla paylaşıldı.

İşte o paylaşım:

Mahmut Ustaosmanoğlu hayatını kaybetti
Mahmut Ustaosmanoğlu hayatını kaybetti

MAHMUT USTAOSMANOĞLU KİMDİR
Mahmut Ustaosmanoğlu, 1929 senesinde Trabzon’da dünyaya geldi.

Gençliğinde etraftaki köylerin hocalarından ders aldı. 16 yaşında icazet aldı. İcazetinden sonra köyünde ders vermeye başladı. Henüz 16 yaşındayken evlendi.

1952 senesinde şeyhi Ali Haydar Efendi ile tanıştı. Askerilik dönüşünde Ali Haydar efendi tarafından İsmailağa Camii’nde imamlık yapması üzerine davet aldı. 1954 senesinde İsmailağa Camii’nde imamlık görevine başlayan Ustaosmanoğlu, bu görevini 1996 senesinde emekli olana kadar sürdürdü.

CÜBBELİ AHMET TALEBESİ

Mahmut Ustaosmanoğlu’nun yetiştirdiği talebeleri arasında “Cübbeli Ahmet Hoca” olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü de vardır.

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin