Liselere girişte, LGS dördüncü nakil sonuçları açıklandı


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
Liselere girişte, LGS dördüncü nakil sonuçları açıklandı

LGS 4. nakil sonuçları için adayların heyecanlı bekleyişi sona erdi. Liseye yerleşemeyen ya da yerleştiği liseyi değiştirmek isteyen öğrenciler için son aşama olan LGS 4. nakil başvuruları 6 Eylül'de sona ermişti... LGS dördüncü nakil sonuçlarıMilli Eğitim Bakanlığınca ortaöğretim kurumlarına yerleştirmeye esas dördüncü nakil sonuçları, "www.meb.gov.tr" internet adresinden açıklandı.

Takip Et

SON DAKİKA HABERİ: Liselere girişte 4. ve son nakil dönemi tercih sonuçları açıklandı..

Milli Eğitim Bakanlığınca ortaöğretim kurumlarına yerleştirmeye esas dördüncü nakil sonuçları, "www.meb.gov.tr" internet adresinden açıklandı.

LGS 4. NAKİL SONUÇLARI GÖRÜNTÜLEME MEB.GOV.TR

LGS tercih sonuçlarına göre herhangi bir liseye yerleşemeyen ya da yerleştirildiği liseyi değiştirmek isteyen öğrenciler için 4 aşamada nakil başvuruları alındı. Yerleştirmenin son başvurusu 6 Eylül'de tamamlandı. Öğrencilerin heyecanla beklediği sonuçlar 09.58'de açıklandı.

NAKİL İŞLEMLERİ NASIL YAPILIR?

Nakil işlemleri sırasıyla şöyle yapılır;

Nakil işlemlerinin ilk basamağı boş kontenjanların kontrolüdür. Nakil başvurusu okullardaki boş kontenjanlara göre yapılmaktadır ki MEB'in LGS 2018 için yayımladığı boş kontenjan listelerine hemen yukarıdaki bağlantıdan erişebilirsiniz.

Söz konusu bağlantıda bulunan tercih listelerinden önce okul tipini seçmeniz gerekiyor.

Okul tipini seçtikten sonra alt kısımdan il ve ilçe seçtiğinizde o konumda bulunan seçtiğiniz okul türündeki okulların boş kontenjan durumunu ve taban puanlarını görebilirsiniz.

Ayrıca Yabancı Dil, Pansiyon Durumu ve Öğretim Şekli gibi bilgileri de alabilirsiniz. Konum listesinde il seçtikten sonra ilçe için tümü seçeneğini işaretlerseniz o ildeki bütün okulların boş kontenjan ve taban puan bilgilerine erişirsiniz.

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin