Küçükkaya'dan Muharrem İnce'ye 'Adam Kazandı' yanıtı


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
Küçükkaya'dan Muharrem İnce'ye 'Adam Kazandı' yanıtı

İsmail Küçükaya, seçim gecesi kendisine yaptığı 'Adam Kazandı' açıklamasını duyurduğu Muharrem İnce'nin, "Ben İsmail Küçükkaya’ya dostça mesaj attım. Onun haber yapacağını tahmin etmedim. Hata yaptım" sözlerine yanıt verdi. Küçükkaya, "Gazetecilerle dost olurken daha dikkatli olmak gerekiyormuş" diyen İnce'ye, "Böyle bir açıklamayı seçim gecesi duyurmayacak kişiye gazeteci denir mi?" dedi.

Takip Et

Muharrem İnce'nin, Whatsapp üzerinden yönelttiği sorusuna verdiği "Adam kazandı" yanıtını seçimin ardından duyuran FOX TV'den İsmail Küçükkaya, İnce'nin bugünkü açıklamalarında kendisine yönelik sözleriyle ilgili konuştu.

İsmail Küçükkaya da açıklama yaptı

Muharrem İnce'nin açıklamalarına gazeteci İsmail Küçükkaya da Twitter hesabı üzerinden yanıt verdi. Küçükkaya şunları ifade etti:

"Seçim gecesi canlı yayındayım. Saatler 00.37 olmuş. Herkes konuşmuş, İnce susuyor. Kayıp. Herkes merak ediyor ‘nerede’ diye. İnce’ye yazdım, ‘neredesiniz? Ne diyeceksiniz?’ Yanıtı şu oldu; 'Adam kazandı'. Elbette bunun haber değeri var... Erdoğan ve Bahçeli konuşmuş. Herkes İnce’nin ne diyeceğini merak ediyor. Bu haberdir. Seçimin sonucunu 00.37’de kabul etmiş. Haber değil mi?

İLGİLİ HABER

Ayrıca hemen hemen aynı dakikalarda İnce gibi Bülent Tezcan da canlı yayında birbirine çok yakın açıklama yapıp, sağduyu çağrısında bulundular.

Seçim gecesi saat gece yarısını geçmiş, ortalıkta türlü dedikodular var. Bir Cumhurbaşkanı adayının seçim sonucunu kabul etmesi haber değil midir? Bunu kim iddia edebilir. Böyle bir açıklamayı seçim gecesi duyurmayacak kişiye gazeteci denir mi?

"KABAHATI NİYE BAŞKASINDA ARIYORSUN?"

İnce şunu yapmalıydı: Çıkıp kameraların karşısında da konuşmalı ve mesajını vermeliydi. Bana mesajı verdikten sonra da pekala bunu yapabilirdi. O kadar bekledi, sustu, kayboldu. Kabahati şimdi niye başkasında arıyorsun.

Ayrıca... İnce, gazeteciye bilgi verdikten sonra ‘bunu kullanma’ diye uyarabilirdi. 'Off the record' (kayıtdışı) notunu düşebilirdi. Yapmadı. Seçim gecesi bir Cumhurbaşkanı adayının söylediği herşey o uyarıyı yapmadığı sürece haberdir.

"YAZMA KONUŞMA DİYEBİLİRDİ"

İnce bu incelikleri bilir. Nitekim kendisinin CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı olacağını kamuoyuna ben duyurmuştum. Kaynağım İnce idi. Bazı özel bilgileri vermişti, özel uyarılarda bulunmuştu. Riayet ettim. Bunları bilir. ‘Adam kazandı’ derken de ‘yazma/konuşma’ diyebilirdi."

Öte yandan Halk TV'de yayın yapan Şaban Sevinç de izleyicilerine benzer bir Muharrem İnce mesajı aktardı. Sevinç, İnce'nin kendisine 'Seçim adil değildi ancak Erdoğan kazandı' dediğini aktardı.

İnce'den açıklama: Onu haber yapacağını tahmin etmedim

Muharrem İnce, bugün CHP Genel Merkezi'nde seçim sonuçlarıyla ilgili yaptığı açıklamada, bu konuya ilişkin şunları söylemişti: "Orada bir hatam oldu, onu kabul edeyim. Ben İsmail Küçükkaya’ya arkadaşça mesaj attım. Onun haber yapacağını tahmin etmedim. Benim gibi deneyimli siyasetçinin bunu yapmaması gerekirdi. Vatandaşlarımızın bunu bir tweetle öğrenmemesi gerekirdi. Onu haber yapacağını düşünmediğim için, demek ki gazetecilerle dost olurken daha dikkatli olmak gerekiyormuş. Hata benim, bir hata yaptım o konuda. Özür diliyorum o konu için."

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin