Köy İmamı, 9 yaşındaki çocuğa istismardan tutuklandı


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
Köy İmamı, 9 yaşındaki çocuğa istismardan tutuklandı

Uşşaki tarikatı lideri Fatih Nurullah’ın 12 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismardan tutuklanmasının ardından bir köy imamı, yine bir çocuk istismarı suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi. Kız çocuğunun ise 9 yaşında olduğu öğrenildi.

Takip Et

Van'da 36 yaşındaki evli ve 3 çocuk babası bir köy imamı, 9 yaşşındaki kız çocuğa cinsel istismardan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Son yıllarda cemaat-tarikat ve diyanete bağlı ibadethanerlerde sık sık meydana gelen iğrenç istismar olayı son olarak Van'ın Gevaş İlçesi'de gerçekleşti.

Sözcü'den İsmail Saymaz'ın haberine göre; Tarih 21 Temmuz 2020. Aladüz Köyü'nde altı yıldır imamlık yapan 36 yaşındaki T.B. kitap almak için camiye gelen 9 yaşındaki İ.B. adlı kız çocuğunu pantolonunu çıkararak elle taciz etmekle suçlandı. Küçük çocuk İ.B. ifadesinde korkunç olayı şöyle anlattı:

"ZORLA ÇOCUĞUN PANTOLONUNU ÇIKARDI"

“3 arkadaşım ve kardeşim ile camiye kitap almaya gittik. Hoca diğerlerini kovdu. Beni kolumdan tutup yukarıya çıkardı. Pantolonumu çıkarmamı istedi. Çıkarmak istemedim. Zorla çıkardı. Parmağıyla cinsel organıma dokundu. Kolunu ısırıp kafasına yumruk atarak kaçtım.”

Anne S.B. ise kızını saklanırken bulduğunu söyledi ve ekledi: “Kızım iki eli ağzında korkar bir halde duruyordu. Ne olduğunu sorduğumda ‘Anne, ben indirmedim' dedi.” İmam T.B. iddiayı yalanladı. Avukatı ise çocuğun zeka geriliğinin bulunduğunu ileri sürdü. T.B., Gevaş Sulh Ceza Hakimliği tarafından çocuğun basit istismarı suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin