Kızılay'da bağış skandalının ardından, bir de Kuran kursu ve istismar


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
Kızılay'da bağış skandalının ardından, bir de Kuran kursu ve istismar

Yöneticilere astromik maaşlar, Başkan Kerem Kınık'ın oğlunu genel başkan yardımcısı yapması ve Başkentgaz’ın Kızılay eliyle Ensar Vakfı’na yaklaşık 8 milyon dolar akıtmasının yankıları sürerken, büyük bir skandal daha ortaya çıktı. Fatih Camisi imamı olduğu ve Beypazarı Belediye Gençlikspor‘da başkanlık yaptığı ve Müftülüğü bağlı bir kuran kursunda kuran eğitmenliği yaptığı öğrenilen Kızılay Beypazarı Temsilcisi Ahmet Kavas’ın, Kuran kursunda 14 yaşındaki bir erkek çocuğa 4 yıl boyunca cinsel istismarda bulunduğu ortaya çıktı. Olay, İstismar mağduru çocuğun gizli kamera ile görüntüleri kaydedip savcılığa başvurmasıyla ortaya çıktı.. Kavas'ın evli ve bir erkek çocuğu olduğu öğrenildi.. İstismara uğrayan başka çocuk olup olmadığı ise bilinmiyor..

Takip Et

Kızılay’ın Ankara Beypazarı temsilcisi Ahmet Kavas’ın şikâyet üzerine gözaltına alındığı ortaya çıktı.

Sözcü’den Yusuf Demir’e konuşan bir kaynağa göre; 14 yaşındaki bir erkek çocuk, beş yıl boyunca Kavas’ın cinsel istismarına maruz kaldı. Müftülüğe bağlı resmi Kuran kursunda yatılı kaldığı ifade edilen ve bugün 19 yaşında olan çocuğun istismarı kamera görüntüleriyle belgelediği öne sürüldü.

Kızılay'da bağış skandalının ardından, bir de Kuran kursu ve istismar
Kızılay'da bağış skandalının ardından, bir de Kuran kursu ve istismar

KIZILAY'DA DOĞRULADI

Kızılay’ın yaptığı duyuruda, “Hiçbir şekilde affedilmez bu insanlık dışı olaydaki failin en ağır şekilde cezalandırılması için yasal süreci de yakından takip ettiğimizi kamuoyunun bilgilerine sunarız” ifadelerine yer verildi.

Kızılay'da bağış skandalının ardından Kuran kursu ve istismar
Aynı zamanda Fatih Cami'nde imamlık da yapan Ahmet Kavas

YİNE KURAN KURSU YİNE İSTİSMAR
Kızılay’ın resmi açıklamasında “insanlık dışı” olarak ifade edilen olayın, bir erkek kuran kursu öğrencisinin, bizzat Kızılay Beypazarı Temsilciliği’ni de yürüten Kuran kursu öğretmeni tarafından cinsel istismarı olduğu ortaya çıktı.

KURAN KURSUNDA YATILI KALIYORDU
İstismar beş yıl önce başladı. 14 yaşındaki mağdur erkek çocuğu, ailesinin maddi durumu yeterli olmadığı için Beypazarı Müftülüğü’ne bağlı resmi kuran kursunda yatılı kalmaya başladı.

BEŞ YIL BOYUNCA…
Kızılay Temsilcisi Ahmet Kavas aynı zamanda Kuran kursunda öğretmenlik yapıyordu. İddiaya göre Kavas, beş yıl boyunca erkek çocukla cinsel ilişkiye girdi. 19 yaşına gelen ve artık yaşadıklarına dayanamayan mağdur konuyu açığa çıkarmaya karar verdi. Odaya gizli kamera yerleştirdi. Çektiği görüntüleri savcılığa verdi.

Süratle yürütülen soruşturma sonunda Ahmet Kavas önceki gün çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak Sincan Cezaevi’ne gönderildi.

Kızılay'da bağış skandalının ardından, bir de Kuran kursu ve istismar
Aynı zamanda Fatih Cami'nde imamlık da yapan Ahmet Kavas

CEZAEVİNE GÖTÜRÜLÜRKEN TOMA’LAR KULLANILDI
Soruşturma ve savcılık sürecinde Beypazarı’nda olayın duyulmaması için azami gayret gösterildiği ancak konunun hızla ilçede yayıldığı kaydedildi. Tepkilerin büyümesi üzerine Ahmet Kavas cezaevine götürülürken TOMA’ların kullanıldığı bildirildi.

Aynı zamanda Fatih Camisi imamı olduğu ve Beypazarı Belediye Gençlikspor‘da başkanlık yaptığı öğrenilen Ahmet Kavas‘ın evli ve bir erkek çocuk babası olduğu belirtildi.

BAĞIŞ TARTIŞMASI
Ankara'da doğalgaz dağıtımı yapan Torunlar Enerji'ye bağlı Başkentgaz'ın 2017 yılında Kızılay'a 8 milyon dolar bağış yaptığı anlaşılmıştı. Başkentgaz'ın yüklü miktardaki bağışı, 7 milyon 925 bin dolarının Ensar Vakfı'na yurt yapılması koşuluyla aktardığının, Ensar Vakfı'nın da parayı New York merkezli TÜRKEN Vakfı'nın Manhattan'da yaptığı lüks yurt projesine gönderdiği ortaya çıkmıştı.

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin