Kılıçdaroğlu'ndan bomba iddialar: AKP'nin 'milyar dolarlarla kaçış' planı


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
Kılıçdaroğlu'ndan bomba iddialar: AKP'nin 'milyar dolarlarla kaçış' planı

TÜm Türkiye Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarına kilitlenmişti.. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, saat 22.00'de önemli açıklamalarda bulunacağını duyurmuştu... Ve Kılıçdaroğlu beklenen videoyu paylaştı ve 'AKP'nin Milyar dolarlarla ABD'ye kaçış planı' iddiaları gündeme bomba gibi düştü. AKP Sözcüsü Ömer Çelik de, Kılıçdaroğlu'nun yayımladığı video sonrası, CHP liderinin AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı tehdit ettiğini iddia ederek "AK Parti gereken hukuki girişimleri yapacaktır" dedi. Kılıçdaroğlu: Başını dik tut sevgili halkım. Sen varsın ve daha iyisini hak ediyorsun. Geliyor mutlu, huzurlu günler!

Takip Et

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gün içinde yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "kaçış planının anatomisini" ifşa edeceğini duyurmuştu.

Saatler 22.00' gösterdiğinde resmi Twitter hesabından bir video yayınlayan Kılıçdaroğlu, Türkiye'den ABD'deki paravan vakıflara, TÜRGEV ve ENSAR vakıfları tarafından aktarılan milyonlarca doları açıkladı.

CHP lideri yayınladığı videoya, "Onlar kaçacak yer ararken, bizim başka memleketimiz yok. Biz bir yere gitmiyoruz, bu devleti birlikte ayağa kaldıracağız. Başını dik tut sevgili halkım. Sen varsın ve daha iyisini hak ediyorsun. Geliyor mutlu, huzurlu günler!" notunu düştü.

Kılıçdaroğlu sözlerine şehitlerimizi anarak başladı.

Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarının tamamı ise şöyle:

"Bugün grup konuşmamda bürokratlarımıza seslendim. Az da olsa suça bulaşmış olanların hizmet ettikleri kişiler tarafından hiç umursanmadıklarını söyledim. Onların kurtarma planlarında siz yoksunuz dedim. 

Ekleyeyim. Ülkemizin dürüst şerefli bürokratlarına selam olsun onların başımızın üstünde yeri var. İktidarımızda onları çok güzel günler bekliyor. Hepsinden Allah razı olsun.

Sarı bürokratlar... Sizler devleti kanun dışı talimatları uygulayarak adeta bitkisel hayata soktunuz. Bu süreçte kendinizi de bitirdiniz. Birazdan açıklayacağım şey skandal ve yolsuzluklara dikkat çekmek değildir. Bunların ne olduğunu sağır sultan da biliyor. Amacım komaya sokulan bu devleti uyandırmaktır.

Ama size de bir iyilik yapıyorum "sarılar". Sizi bu suç gemisinden indirmek istiyorum. İnin kurtarın kendinizi. Çok geç olmadan küçük cezalarla kurtulabileceğiniz bir aşamada kurtulun. Çünkü hiç gündemlerinde yoksunuz. Onlar planlarını yapmaya devam ediyor.

Çok sayıda paralel hayatları var. Çok sayıda paralel planları var. Bugün ben içlerinden çok vahim birini açıklıyorum. Belgeler elimizde. Para akışlarının hepsi elimizde. Bir vakıf kurduruyorlar. Amerika'da. Neden Amerika? Ülkeyi "Kataristan"a dönüştürenler Katar'a gider diye bekliyorsunuz ya... Biliyorlar ki o ülkelerde hukuk yok. İlk uçakla geriye gönderirler bunları. Amerika kanunlarının arkasına ise gizlenebilirler. Orası hukuk devleti. Yani hukuksuzlukla yok ettikleri ülkeden, hukuka sığınmak için ABD'ye kaçmak istiyorlar. Kendileri için yeni bir Pensilvanya yaratmanın peşindeler.

Peki ne yapıyorlar? Paravan bir vakıf kuruyorlar. Başına bir Amerikan vatandaşını koyuyorlar. Ama vakfın asıl yönetimi, Erdoğan ailesi üyelerine ait. Şimdi isim vermeyeyim, belki kendileri söyler. Aile içi işlerine karışmayayım.

"BİR ENSAR BİR TÜRGEV, BİR ENSAR BİR TÜRGEV"

Şimdi bu paravan yapının izin çıkarma hakkı kazanması için paraya ihtiyacı var. Türkiye'den iki vakıf seçiliyor. Öğrenciler için kurulmuş süsü verilmiş vakıflar. Bu vakıfların asıl varolma sebeplerini de bugün öğreneceksiniz: TÜRGEV ve ENSAR.

Bu vakıflar başlıyor bir Amerikan vatandaşına göndermeye. 20 milyon dolar, bir 10 milyon dolar, bir 20 milyon dolar, bir 10 milyon dolar, bir TÜRGEV bir ENSAR bir TÜRGEV bir ENSAR. Durmuyorlar.

Para gönderimi listesinin sonu yok. Hepsinin dökümleri elimizde. Sevgili halkım 1 milyar lirayı transfer ediyorlar Amerika'ya. ENSAR'cığım, TÜRGEV'ciğim bu paraları size kim verdi? Siz bu paraları nereden buldunuz? Siz bu paraları neden Amerika'ya sürekli transfer ediyorsunuz? Bu dövizleri neden Amerikalara taşıyorsunuz? Paralel hayatlar kurma görevini size kim verdi?

Gelelim Amerika'ya kaçmaya hazırlananlara. Yeni iktidarın sizi orada rahat bırakacağını mı düşünüyorsunuz? Vallahi çok fena yanılıyorsunuz... 

"ERDOĞAN, BU PARA GÖNDERTTİĞİN PARAVANIN BAŞINDA AİLENDEN KİM VAR?"

Erdoğan, çık söyle. Bu para gönderttiğin paravanın başında senin ailenden kim var? Çık söyle aileden kim gönderiyor bu paraları? Ve yine aileden kim alıyor bu paraları karşı taraftan? Çık anlat. Çekinme.

Son olarak halkın belediyelerine sesleniyorum. Bu paravan derneklerden kurtulmak isteyen evlatlarımıza sahip çıkmak boynumuzun borcudur. Bu derneklerden kurtulmak isteyen evlatlarımıza sahip çıkın. Yurtlarınıza alın, onlar masum onlar suçsuz. 

İşte sevgili halkım... Emekliye bu yüzden para yok. Bu yüzden 1 litre süt 20 lira. Bu yüzden 4 milyon abonenin elektriği kesiliyor. Bu ülkede çocuklar bu yüzden yatağa aç ve karanlıkta giriyor. Bu yüzden ekmek bulamıyor. İnsanlarımız bu yüzden mağdur.

Uyan ey halkım artık uyan. Onlar kaçacakları yerin yolunu yaparken. Senin gidecek bir yerin yok. Bizim başka memleketimiz yok. Artık uyan kaldır kafanı ve bize katıl."

KILIÇDAROĞLU'NUN AÇIKLAMALARI BÜYÜK YANKI UYANDIRDI

Kılıçdaroğlu videosunda bahsetti CHP'liler belgeleri sızdırdı. İşte ENSAR ve TÜRGEV'in para transferleri!
CHP lideri ENSAR ve TÜRGEV ile ilgili önemli iddialarda bulunmuştu. CHP'li Emre Yılmaz sosyal medyadan belgeleri yayınladı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medyada yayınladığı videoda, TÜRGEV ve ENSAR vakıfları tarafından ABD'ye milyonlarca dolar gönderildiğini iddia etmişti.

CHP Parti Meclisi üyesi Emre Yılmaz ilgili belgeleri sosyal medya hesabından sızdırdı.

Kılıçdaroğlu'ndan bomba iddialar: AKP'nin 'milyar dolarlarla kaçış' planı
Kılıçdaroğlu'ndan bomba iddialar: AKP'nin 'milyar dolarlarla kaçış' planı
Kılıçdaroğlu'ndan bomba iddialar: AKP'nin 'milyar dolarlarla kaçış' planı
Kılıçdaroğlu'ndan bomba iddialar: AKP'nin 'milyar dolarlarla kaçış' planı
Kılıçdaroğlu'ndan bomba iddialar: AKP'nin 'milyar dolarlarla kaçış' planı
Kılıçdaroğlu'ndan bomba iddialar: AKP'nin 'milyar dolarlarla kaçış' planı
Kılıçdaroğlu'ndan bomba iddialar: AKP'nin 'milyar dolarlarla kaçış' planı
Kılıçdaroğlu'ndan bomba iddialar: AKP'nin 'milyar dolarlarla kaçış' planı
Kılıçdaroğlu'ndan bomba iddialar: AKP'nin 'milyar dolarlarla kaçış' planı
Kılıçdaroğlu'ndan bomba iddialar: AKP'nin 'milyar dolarlarla kaçış' planı

ÖMER ÇELİK CANLI YAYINDA YANIT VERDİ

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, A Haber canlı yayınında CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun yayımladığı videoya yanıt verdi. "AK Parti gereken hukuki girişimleri yapacaktır" diyen Çelik, şu ifadeleri kullandı: 

  • Kılıçdaroğlu iç kaos oluşturmak istiyor. Ortaya attığı iftira FETÖ'nün kampanyası. Dış politikada ne zaman adım atsak, Kılıçdaroğlu devrede. Hükümeti kanunsuzlukla suçluyor. Cumhurbaşkanlığı makamını tehdit etmeye kalkıyor. Kılıçdaroğlu, Türkiye düşmanlarının propagandasını dillendiriyor. Yanıldığı konuların haddi hesabı yok. AK Parti gereken hukuki girişimleri yapacaktır. Sinsi bir faaliyet yürütüyorlar. Bundan sonrasında açıklamalarına itibar edilmemesi gerekiyor.
     
  • Kılıçdaroğlu hani belge açıklayacaktı? Koskoca partilileri böylesine bir iftira kampanyasının parçası haline getirmeye çalışıyorlar. Bunlar zaten kanunlar çerçevesinde olan şeyler. Yurt dışında, öğrencilerle ilgili faaliyetler var. O ülkelerin açık kaynaklarından, muhtemel FETÖ'cüler almıştır. Bunlara gizli belge diye vermiştir. Bu da arkasına önüne bakmadan daha önce olduğu gibi bu duruma düşmüştür.

ÇELİK: AİLEYE SALDIRIYA KARŞI BİZİM VERECEĞİMİZ TEPKİYİ TAHMİN EDEMEZ

  • Bugün bir tek kaçma planı açıklamıştır. Kılıçdaroğlu, bir kez daha sandığın iradesinden kaçan bir zihniter olduğunu, bir kere daha gerçeklerden, seçilmiş Cumhurbaşkanı ve aile kavramına gösterilmesi gereken gerçeklerden kaçmıştır. Bütün bunlara cevap veririz, hukuki hakkımızı koruruz. Herkesin ailesi özeldir. Aile üzerinden siyaset yapmaya devam ettikçe hiç ummadığı kadar sert cevap verilir. Eğer siyaseti bu şekil sertleştiriyorsa, aileye saldırıya karşı bizim vereceğimiz tepkiyi tahmin edemez. Burada açık kurumlar üzerinden ölümü göze alan Cumhurbaşkanı'na iftira atarak kaçmak demek, ahlaksızlıktır. Bundan sonra da bize 'niye bu dili kullanıyorsunuz, kutuplaştırıyorsunuz' demesinler. Biz bunun cevabını vermezsek işimizi yapmamış, milletimize karşı görevimizi yerine getirmemiş oluruz.

"HİÇ KİMSE SEÇİLMİŞ CUMHURBAŞKANINI TEHDİT EDEMEZ"

  • Hukuki arkadaşlarımız bunları inceliyorlar. Diyor ki "Vakıf kurduruyorlar, neden ABD. ABD'ye kaçmak istiyorlar" diyor. FETÖ'cüler sivil toplum kuruluşlarının faaliyetlerinden inanılmaz derecede rahatsız oluyorlar. Buradaki kod budur. "Niçin bunları kurduruyorsunuz" diyor. Buradaki soru şudur: Vatandaşlarımıza sahip çıkan yapılardan FETÖ'nün rahatsız olduğunu biliyoruz. Bu kurumlardan Kılıçdaroğlu, kim ve kimler adına rahatsız olmaktadır? Biz demokratik adap içerisinde, hukuk dairesinde bu mücadeleyi vereceğiz. Hiç kimse seçilmiş Cumhurbaşkanını tehdit edemez. Öğrencilere sahip çıkan vakıfları terör örgütü gibi kimse gösteremez.

 

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin