Kayyum sırası İstanbul'da mı? İmamoğlu: Herkes haddini bilecek


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
Kayyum sırası İstanbul'da mı? İmamoğlu: Herkes haddini bilecek

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, bir gazetecinin "Kayyum operasyonlarında gözler İstanbul’da mı?” sorusuna, 'Kimin gözü çevrilmiş buraya? Öyle İstanbul'a göz dönmüş, falan filan, herkes haddini bilecek. Biz işimizin başındayız, tam olduğumuz yerdeyiz" dedi.

Takip Et

İstanbul Sarıyer'de çökme tehlikesi olan binanın bulunduğu bölgede incelemelerde bulunan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu, bir gazetecinin üç büyükşehirde belediye başkanlarının görevden alınmasını hatırlatarak, "Kayyum operasyonlarında gözler İstanbul'da mı?" sorusunu yanıtladı.

KAYYUM ATAMALARINA TEPKİ

HDP'li Diyarbakır, Mardin ve Van büyükşehir belediye başkanlarının İçişleri Bakanlığı kararıyla görevden alınmasını ve yerlerine valilerin kayyum atanmasını eleştiren İmamoğlu, şöyle konuştu:

SUÇ VARSA ALIRSINIZ!.. BÖYLE KAYYUM ATAMAKLA UCU BUCAĞI OLMAYAN BİR SÜRECE BAĞLANMAZ

"Kimin gözü çevrilmiş buraya? Böyle bir mantıkta demokrasinin teslim ettiği görevleri insanlardan hukuk dışı almak öyle göz çevirmeyle olmaz. Kimsenin sınırsız yetkisi yoktur. Ülkeye çok şey kaybettirirler. Kendileri zaten kaybediyorlar. Milletin iradesinin yok saymak çok büyük bir hatadır. Diyarbakır, Mardin ve Van'da bir suç varsa alırsınız, tespit edersiniz, işleme koyarsanız. Kayyum atayarak, böyle ucu bucağı olmayan bir sürece bağlamazsınız. Bu sefer insanlar milli iradeye dönük güveni kaybederler, o zaman başka bir ortam yaratırsınız.

"ÖYLE İSTANBUL'A GÖZ DÖNMÜŞ FALAN FİLAN, HERKES HADDİNİ BİLECEK"

Çok üzücü, şiddetle kınıyorum. Karşısındayım. Eğer insanların bir suçu varsa yargılanırlar, cezasını bulurlar, işlem yaparsınız. Ama öyle hurafeyle, kuru lafla bu işler olmaz, olmayacaktır da. Umarım bu yanlıştan dönerler. Umarım tekrar seçilen belediye başkanları tekrar görevlerine dönerler. Öyle İstanbul'a göz dönmüş, falan filan, herkes haddini bilecek. Biz işimizin başındayız, tam olduğumuz yerdeyiz."

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin