İtalya Başbakanı Draghi, Erdoğan'a 'diktatör' dedi


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
İtalya Başbakanı Draghi, Erdoğan'a 'diktatör' dedi

İtalya Başbakanı Mario Draghi, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın von der Leyen'e karşı davranışına kesinlikle katılmıyorum. Bu uygunsuz bir durum, bu aşağılama için çok üzgünüm" dedi. Draghi, Erdoğan'a yönelik 'diktatör' ifadesini kullandı. İtalya'nın Ankara Büyükelçisi Gaiani, Başbakan Draghi'nin Erdoğan'a yönelik 'diktatör' ifadesi nedeniyle Türkiye Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldı.

Takip Et

İtalya Başbakanı Mario Draghi, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik 'diktatör' dedi.

İtalya Başbakanı Mario Draghi, Avrupa Birliği liderlerinin Ankara'da AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesi sırasında AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen'in bir süre ayakta kalmasıyla ilgili olarak, ''Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın von der Leyen'e karşı davranışına kesinlikle katılmıyorum. Bu uygunsuz bir durum, bu aşağılama için çok üzgünüm'' diye konuştu.

Draghi, Erdoğan'a yönelik 'diktatör' ifadesini kullandı.

Sputnik Türkiye'nin aktardığı habere göre Draghi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik olarak ''Açık sözlü olarak onların ne olduğunu, diktatör olduklarını söyleyelim. Ancak ülkelerimizin çıkarları için onlarla işbirliği ve koordinasyona devam edelim'' ifadesini kullandı.

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin