İşte İstanbul'da sigara içmenin yasak olduğu yerler


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
İşte İstanbul'da sigara içmenin yasak olduğu yerler

İstanbul Valiliği tarafından yayınlanan basın açıklamasına göre 125 sokak, 93 cadde, 84 meydan ve toplu taşıma araç duraklarında sigara içmek yasaklandı. İşte sigara içilmesi yasaklanan yerlerin listesi.

Takip Et

İçişleri Bakanlığı'nın dün yayınladığı koronavirüs genelgesiyle 81 ilde yoğun cadde ve sokaklar başta olmak üzere pek çok yerde kamuya açık alanda sigara içmek yasaklandı.

İstanbul'da sigara içmenin yasak olduğu bölgeler istanbul.gov.tr adresinde yayınlandı.

İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"İstanbul genelinde maske kullanımının doğru şekilde uygulanması amacıyla 125 sokak, 93 cadde, 84 meydan ve toplu taşıma araç duraklarında sigara içilmesi yasaklanmıştır.

Yasaklanan yerlere ulaşmak için

İstanbul’da koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında virüsün yayılımını önlenmek amacıyla İl Hıfzıssıhha Meclisimizin 102 numaralı kararı doğrultusunda (İçişleri Bakanlığının 11.11.2020 tarih ve 18579 sayılı genelgesi çerçevesinde; Maskenin doğru ve sürekli şekilde kullanımını temin amacıyla 12.11.2020 tarihinden itibaren tüm İlimizde İlçe Hıfzıssıhha Kurulları Kararları ile belirlenecek, vatandaşlarımızın yoğun olarak bulunduğu/bulanabileceği cadde ve sokaklar (özellikle trafiğe kapalı olanlar), ihtiyaç duyulan meydanlar ve toplu taşıma araç durakları gibi alanlarda/bölgelerde sigara içilmesinin yasaklanmasına) 39 İlçemizin ayrı ayrı İlçe Umumi Hıfzıssıhha Meclis kararları ile toplamda 125 sokak, 93 cadde ve 84 meydanda sigara içilmesi yasaklanmıştır.

İstanbul genelinde sigara yasağı getirilen sokak, cadde ve meydanların tam listesi Valiliğimiz internet sitesinde yayınlanmıştır.

Yasağa uymayanlar için 900 TL para cezası uygulanacaktır.

Alınan tüm tedbirler; vatandaşlarımızın, ilimizin ve toplumumuzun sağlığını korumak içindir."

Yasaklanan yerlere ulaşmak için

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin