İstanbul, İzmir ve Ankara için seyahat yasağı kalkıyor


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
İstanbul, İzmir ve Ankara için seyahat yasağı kalkıyor

Son dakika haberine göre, korona virüs tedbirleri kapsamında uygulanan bazı yasaklar kademeleri olarak kaldırılacak.. 3 Haziran’dan sonra koronavirüs tedbirleriyle ilgili çok önemli adımların atılması beklenirken, bu kapsamda Ankara, İzmir ve İstanbul’un da aralarında olduğu 15 ile giriş-çıkış yasağının kaldırılması planlanıyor. Seyahat yasağının kaldırılacağı tarihler de belli oldu..

Takip Et

Corona virüs (COVİD-19) tedbirleri kapsamında daha önce 30 büyükşehir ve Zonguldak'ta şehirlere giriş-çıkış yasakları getirilirken, yeni normale geçişle ilk olarak 7 il ve ardından da 9 ilde seyahat yasağı kaldırılmıştı.

İstanbul, İzmir ve Ankara için seyahat yasağının kalkacağı tarih belirlendi mi?

SEYAHAT YASAĞI NE ZAMAN BİTİYOR?
İstanbul, Ankara ve İzmir'in de bulunduğu 15 ilde ise giriş-çıkış yasağı daha önce alınan kararla 3 Haziran'a kadar uzatılırken, bu illerdeki vaka ve ölüm sayılarına göre seyahat yasağının belirlenen tarihte sona erdirilmesi planlanıyor.

Olumsuz durumlara göre ise yasaklar devam edecek.

ŞEHİRLER ARASI YOLCULUK YASAĞI HANGİ İLLERDE DEVAM EDİYOR?
Ankara, Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Sakarya, Samsun, Van ve Zonguldak illerinde şehir giriş-çıkış kısıtlaması uygulamasına 3 Haziran’a kadar devam edilecek.

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin