İstanbul'da Suriyelilerin eylem hazırlığı: Gücümüzü görsünler


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
İstanbul'da Suriyelilerin eylem hazırlığı: Gücümüzü görsünler

İstanbul Valiliği, kayıtdışı Suriyeliler yakalanarak bağlı oldukları illere gönderilecek. duyurusu yapmıştı. Bu kararın duyulmasının ardından sosyal medya üzerinden toplanan bir grup, 25 Temmuz Perşembe günü İstanbul Valiliği önünde eylem yapacaklarını duyurdu. Düzenlenen afişte, “25 Temmuz Perşembe günü, Suriyeliler işyerlerini açmasın, çalışmaya gitmesin, birlik olalım, gücümüzü görsünler” denilerek, tüm Suriyeliler valilik önüne çağrıldı.

Takip Et

İstanbul'da Suriyeli eylemi hazırlığı: Toplanalım gücümüzü görsünler..

İstanbul Valiliği, geçici koruma kapsamında olsalar bile İstanbul’a kayıtlı olmayan Suriyelilere 20 Ağustos tarihine kadar süre verdi. Valilik, bu tarihten sonra yakalanacak Suriyelilerin kayıtlı oldukları şehirlere gönderileceğini duyurdu. İstanbul’da, yarısı geçici koruma diğer yarısı da ikamet izinli Suriyeliler olmak üzere toplam kayıtlı 1 milyon 69 bin 860 yabancı bulunuyor.

İLGİLİ HABER

Sosyal medyada dolaşıma sokulan afişte, İstanbul’daki Suriyeliler eylem yapmaya çağırıldı.

"BİRLİK OLALIM, GÜCÜMÜZÜ GÖRSÜNLER"

İstanbul Valiliği'nin aldığı bu karar üzerine, sosyal medya üzerinde Suriyelilerin Perşembe günü valilik önünde eylem yapacakları iddiası dolaşmaya başladı. Suriyelilerin sosyal medyada kendi aralarında paylaştığı iddia edilen ve yapacakları protesto gösterisine katılımcı artırmak için kullandıkları broşürde Suriyeliler birlik çağrısında bulundu. Düzenlenen afişte, “25 Temmuz Perşembe günü, Suriyeliler iş yerlerini açmasın, çalışmaya gitmesin, birlik olalım, gücümüzü görsünler” denilerek, tüm Suriyeliler valilik önüne çağrıldı.

İstanbul'da Suriyelilerin eylem hazırlığı: Gücümüzü görsünler
İstanbul'da Suriyelilerin eylem hazırlığı: Gücümüzü görsünler
Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin