İş bulamadığı için kendini yakan Eyüp Dal isimli genç kurtarılamadı


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
İş bulamadığı için kendini yakan Eyüp Dal isimli genç  kurtarılamadı

Gaziantep'te işsizlik nedeniyle bunalıma giren Eyüp Dal son çare Şahinbey Belediyesi'ne başvurdu. Belediyeden de olumsuz cevap alan Dal, belediye önünde üzerine benzin dökerek kendini yaktı. Dal, 4 gün sonra hastanede yaşamını yitirdi.

Takip Et

Gaziantep’in Şahinbey ilçesinde Eyüp Dal isimli bir vatandaş 5 yıldır iş arıyordu. İŞ-KUR’a başvuran, çeşitli iş görüşmelerine giden Dal bir türlü işbaşı yapamadı.

İş bulamadığı için kendini yakan genç kurtarılamadı
İş bulamadığı için kendini yakan genç kurtarılamadı

Sözcü gazetesinden Uğur Genç'in haberine göre; Eski bir hükümlü olan ve ‘hükümlü kadrosu’ndan iş arayan Eyüp Dal son olarak Şahinbey Belediyesi’ne başvuru yaptı. Belediyeden de olumsuz yanıt alan Dal, yanına benzin dolu bir şişe alarak yeniden belediyenin önüne gitti.

Burada kendini ateşe veren Dal belediyenin güvenlik ekiplerinin müdahalesi ile söndürüldü. Ağır yaralanan Eyüp Dal Şahinbey Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. 4 gün yoğun bakımda kalan Dal geçtiğimiz hafta hayatını kaybetti.

İş bulamadığı için kendini yakan genç kurtarılamadı
Eyüp Dal


Eyüp Dal, iş Bulamadığı için Şahinbey Beleidyesi önünde kendini yaktı..

5 YILDIR İŞ ARIYORDU

Gaziantep Hakimiyet Gazetesi’ne konuşan Eyüp Dal’ın annesi Türkan Dal, “Oğlum ortalama 5 yıldır iş arıyordu. Geçenlerde bir fabrikadan kendisini aradıklarını ve işe başlayacağını gülerek anlatan oğlum daha sonra buradan da ret cevabı almıştı. Yüreğimiz yanıyor. Ölen bir köpeğe bile insanlık üzülürken benim oğlum için bir tek belediye yönetici gelip başsağlığı dilemedi” şeklinde konuştu.

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin