İmamoğluna Kumpas: O soruyu soran konuştu: Durum AKP'lilerin paylaştığı gibi değil


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Haber Oku / Sehir: Genel
İmamoğluna Kumpas: O soruyu soran konuştu: Durum AKP'lilerin paylaştığı gibi değil

Habertürk'te Didem Arslan Yılmaz’ın moderatörlüğünde “Türkiye’nin Nabzı” programında soruları yanıtlayan Ekrem İmamoğlu’nun, programda bir soruya verdiği yanıt AKP İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Elif Şahin Keleş tarafından montajlarla bir ‘kumpas videosu’na dönüştürülüp sosyal medyada dolaşıma sokuldu. Videoya gösterilen tepkilerin ardından programda o soruyu soran Mehmet Akif Ersoy, bir yazı kaleme alarak yaşananların AKP’lilerin paylaştığı gibi olmadığını açıkladı. Öte yandan FETÖ taktiği ile kumpas görüntülerini hazırlayan AKP'li Elif Şahin Keleş hakkında yeni bilgiler de gün yüzüne çıktı..

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, Didem Arslan Yılmaz’ın moderatörlüğünde “Türkiye’nin Nabzı” programında soruları yanıtladı.

Programın bir kısmında İmamoğlu’na Mehmet Akif Ersoy tarafından beka tartışması hatırlatılarak, “PKK’ya FETÖ’ye özellikle yabancı basının Türkiye üzerine İstanbul seçimleri üzerinden tartıştığı konuştuğu meselelere ilişkin bir mesajınız olur mu” sorusu yöneltildi.

İmamoğlu ise bu soruya “Gelin Türkiye’yi beraber yönetelim. 24 Haziran’da yetki alan AK Parti. Ne bekası? Kim daha vatansever? Bu ülkenin 82 milyon vatanseveri var. Terör örgütlerine karşı hep beraber dimdik ayaktayız” diyerek yanıt verdi.

AKP İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Elif Şahin Keleş, sosyal medya hesabından bu sözlerin montajlanmış bir halini paylaştı.

SORUYU SORAN İSİMDEN AÇIKLAMA
Videoya gösterilen tepkilerin ardından programda soruyu soran Gazeteci – Yazar Mehmet Akif Ersoy akşam saatlerinde bir yazı kaleme alarak yaşananların AKP’lilerin paylaştığı gibi olmadığını açıkladı.

Ersoy, “İmamoğlu’nu farklı şekilde eleştirmek, çelişkilerini tespit etmek, gerçek veri ve sebeplerle ifadelerine şerh düşmek mümkünken, böylesine yanlış bir yöntemle bunları paylaşmanın, AK Parti’ye negatif yansımaları oluyor” diye yazdı.

İşte Ersoy’un o yazısından bir bölüm;

“İmamoğlu, ‘PKK’ya FETÖ’ye ve özellikle yabancı basının Türkiye ve İstanbul seçimleri üzerinden tartıştığı meselelere ilişkin bir mesajınız olur mu?’ soruma karşılık:

‘Ne olabilir ki, gelin Türkiye’yi hep beraber yönetelim. Sayın Cumhurbaşkanı, sayın 24 Haziran’da yetki alan AKP’li yetkililer…’ diye yanıt verirken ‘Gelin Türkiye’yi hep beraber yönetelim’ çağrısını esasında ‘Cumhurbaşkanı ve AK Parti yöneticilerine’ yapıyordu.

İmamoğlu’nun cümleye girişi, yayın sırasında beni de şaşırttı. ‘Acaba yanlış mı anladı?’ diye müdahale edip; ‘FETÖ-PKK’ diye araya girmek üzereydim ki, tamamladığında; soruyu doğru anladığı, cevaben de; ‘tüm terör örgütlerine karşı Sayın Cumhurbaşkanı ile birlikte omuz omuza mücadele edelim’ dediği ortaya çıktı.

Herkesin bildiği eski bir fıkradır:

Bektaşi’ye ‘Neden namaz kılmıyorsun?’ diye sormuşlar, ‘Allah Kur’an’da namaza yaklaşmayın buyuruyor’ demiş. Dün gece biz, tam da böyle bir fıkra yaşadık.

Yayın esnasında ve sonrasında telefonuma gelen yüzlerce mesaj ve gönderi, bazı troll hesapların bu konuşmayı yarısında keserek, İmamoğlu sanki FETÖ ve PKK’ya ‘Gelin Türkiye’yi birlikte yönetelim’ demiş gibi paylaşmaya başladı.

Sosyal medya kesmedi, haber siteleri ve bazı ‘gazeteci’ dostlarımız da işin aslını hiç araştırmadan gelen video üzerinden haberler, paylaşımlar yaptı.

Bir defa bu durum, öncelikle o yayını yöneten moderatör arkadaşımıza ve bizlere hakarettir.

Orada oturan hiç kimse, ‘Türkiye’ye karşı ihanet içerisinde olanları, ülkemizde terör eylemi yapanları destekleyecek’ bir açıklama karşısında sessiz kalmaz.

İmamoğlu’nu farklı şekilde eleştirmek, çelişkilerini tespit etmek, gerçek veri ve sebeplerle ifadelerine şerh düşmek mümkünken, böylesine yanlış bir yöntemle bunları paylaşmanın, AK Parti’ye negatif yansımaları oluyor.

Bu hareketler belki bir – iki gün puan kazandırmış gibi görünebilir. Ama hakikat ortaya çıktığında, bunu yapanlar da sessiz kalanlar da vicdanlarda mahkum olur.

Zira İmamoğlu ve ekibi, konuşmanın tamamını paylaştığında ve gerçekte ne olduğu gün yüzüne çıktığında, yaklaşık 12 saatlik bu çirkin çabanın aslında karşılığı olmayan-toplumsal olarak da karşılık bulmaması gereken bir durum olduğu anlaşılıyor.”

İmamoğluna Kumpas: O soruyu soran konuştu: Durum AKP'lilerin paylaştığı gibi değil
İmamoğluna Kumpas kuran AKP İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Elif Şahin Keleş'in pelikan ilişkisi

SEÇİMDEN SONRA SAHNEYE PELİKANCILAR ÇIKTI

Peki bu paylaşımı yapan Elif Şahin Keleş kim?

İşte meselenin en önemli ayrıntısı burada...

Hatırlayın seçimden sonra tuhaf gelişmeler ardı ardına yaşanmıştı. Bütün hamleler Pelikancılar denen gruptan gelmişti.

Seçimden sonraki gece önce “YSK tüm oyların yeniden sayılmasına karar verdi” diye Sabah yazarı Hilal Kaplan paylaşım yaptı, yalanlandı. Ardından Sabah gazetesi İstanbul’da 30 sandık başkanının operasyonla gözaltına alındığını duyurdu. Hem Valilik hem Emniyet Müdürlüğü yine yalanladı. Yine aynı grubun medyası “Gaziosmanpaşa’da şok görüntüler! CHP’liler polise saldırdı” diye haber yaptı. Bu kez Kaymakamlık devreye girdi yalanladı. Aynı grup seçimde görevli bir hakimi hedef aldı, eşi üzerinden FETÖ’cü ilan ettiler. HSK Başkanvekili yalanladı. 

Seçim sonrası Türkiye'yi karıştırmaya dönük tüm hamleler Pelikancılar'dan geliyordu.

İmamoğluna Kumpas: O soruyu soran konuştu: Durum AKP'lilerin paylaştığı gibi değil
İmamoğluna Kumpas: O soruyu soran konuştu: Durum AKP'lilerin paylaştığı gibi değil

KUMPASI KURAN PELİKAN YAPILANMASININ İÇİNDE

Peki diyeceksiniz ki konunun bununla ne ilgisi var?

Malum, Pelikan yapılanmasını Ahmet Davutoğlu'nun başbakanlıktan düşürülme sürecinde duyduk. Pelikan Bildirisi'ni yayınlayan grup, Davutoğlu'nu koltuğundan etmişti.

Peki, Pelikancılar olarak anılan ekibin merkezinde hangi kurum var?

Boğaziçi Küresel İlişkiler Merkezi.

Bu merkez, Pelikan yapılanması olarak bilinen grubun fikir merkezi.

İşte bu merkezin resmi açıklamalarında da Elif Şahin Keleş, dış ilişkiler uzmanı olarak görünüyor.

 


Youtube Kanalımızı Takip Edin