İmamoğlu'dan Soylu'ya yanıt: Çok düşünüp az konuşmayı gerekir


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
İmamoğlu'dan Soylu'ya yanıt: Çok düşünüp az konuşmayı gerekir

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Gazetecilerin gündemle ilgili sorularını yanıtladı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu önceki gün İstanbul'a kayyum iddiaları için pazar gününü işaret etmiş ve bugün CNN TÜrk'te yaptığı açıklamasında 'İstanbul ve Ankara'ya kayyum söz konusu değil' dedi.. İmamoğlu Soylu'ya yanıt olarak, 'Devlet adamlığı diye bir tanımımız var bizim. Çok düşünüp az konuşmayı gerektiriyor.' dedi..

Takip Et

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Gazetecilerin gündemle ilgili sorularını yanıtladı.
 

-Devlet adamlığı diye bir tanımımız var bizim. Çok düşünüp az konuşmayı gerektiriyor. Sizi dünya dinliyor. Ülke içinde söylenen her cümle bizi ilgilendiriyor. Siyaset alanı dikkatli konuşmayı gerektiriyor.

-Önemsememişti. Polemikten beslenmiyorum, hala o noktadayım. Söylenen sözler üzücüydü. Bir insanı karalamak hoş bir durum değil.

Süleyman Soylu’dan kayyım sorusuna canlı yayında yanıt
Diyarbakır ziyareti

-Bu da bir polemik.

-Türkiye Cumhuriyeti’nin bir belediye binasına gittim ben. Hukukun, adalet siteminin seçime girmesinde hiçbir sorun yoktur dediği kişiyi ziyaret etti. Türkiye’de yaşayan herkese ben istediğimi hediye ederim. Edemeyen utansın. Ben burda nasıl konuşuyorsam Diyarbakır’da da öyle konuşuyorum.

-Ben o araçalrla fotoğraf çektirmem. Utanıyorum ben bu israftan.

-İsrafları ortaya çıkarmaya devam edeceğiz.

-16 milyon hemşerim daha iyisini hedeflesin.

-Şahıslardan belediye araç kiralayamaz. Bana ulaşmış bir bilgi yok. Çekecek farkları var mıdır bilmiyorum. Derhal gelip araçlarını alabilirler. Araç kira bedeli ve yakıt masrafları açıklanacak.

-İsrafın bedeli herkesle paylaşılacak.

Soylu'dan İstanbul ve Ankara'ya 'kayyum' açıklaması
08.09.2019

Soylu'dan İstanbul ve Ankara'ya 'kayyum' açıklaması

İLGİLİ HABER
Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin