İmamoğlu, Bilgi İşlem Müdürü Selim Karabulut'u görevden aldı


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Haber Oku / Sehir: Genel
İmamoğlu, Bilgi İşlem Müdürü Selim Karabulut'u görevden aldı

Son dakika.. İBB'de Ekrem İmamoğlu'nun gelişinden sonra başlayan nitelik ve liyakat seferberliği sürüyor.. İBB Bilgi İşlem Daire Başkanı Selim Karabulut‘un yerine Şeref Can Ayata getirildi. Ayata Şişli Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü'nde görev yapıyordu. Karabulut, veri kopyalama ve yedekleme sürecinde 'Canımı veririm size bilgileri vermem' sözleri ile gündeme gelmişti. Öte yandan Karabulut'un yine, 31 Mart seçimde birkaç gün önce yapılan 26 milyon 585 bin liralık ihale ile de gündeme gelmişti.

31 Mart 2019'da İBB Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu, 18 günlük ilk başkanlık döneminde İBB’ye "arşivleme-yedekleme" talimatı vermişti.

"CANIMI VERİRİM YİNE SİZE BİLGİLERİ VERMEM"

Bu talimata karşı çıkan Karabulut’un “Şifreyi sadece ben biliyorum. Yüksek Seçim Kurulu kararını verene dek ben size şifreyi vermiyorum. Bununla alakalı görevden alabilirsiniz, soruşturma başlatabilirsiniz ama bu şifre benimle beraber yok olur gider. Canımı veririm yine size bilgileri vermem” dediği ortaya çıkmıştı. İstanbul 4. İdare Mahkemesi başvuru sonucu veri incelemeye dair durdurma kararı almıştı.

"SEÇİM ÖNCESİ 27 MİLYONLUK İHALE"

Karabulut'un adı seçimden kısa süre önce yapılan 26 milyon 585 bin liralık ihale ile de gündeme gelmişti. İhalenin 13 milyon 629 bin liralık ödeme emri, 31 Mart sonrası İmamoğlu'nun mazbatasını aldığı 17 Nisan gününe denk gelmiş ve gündem olmuştu. Ekrem İmamoğlu görevde kaldığı kısa sürede faturanın ödeme talimatını durdurmuş, 26 milyon lirayı aşan faturaların tek tek inceleneceğini, inceleme bitene kadar hiçbir ödeme yapılmayacağını söylemişti.


Youtube Kanalımızı Takip Edin