İmamoğlu açıkladı: Taksim Meydanı'na da Bahar Geliyor


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
İmamoğlu açıkladı: Taksim Meydanı'na da Bahar Geliyor

Son dakika.. AKP yönetimi döneminde betonlaştırılan Taksim Meydanı'na da 'bahar gelecek'.. İmamoğlu, yeşillendirilmiş ve ağaçlandırılmış, insanları mutlu eden yeni bir meydan haline getireceğiz dedi.. İSTANBUL Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Danışmanı ve Basın Sözcüsü Murat Ongun, Taksim Meydanı’nın peyzaj mimarisinin yeniden düzenlenmesi için yarışma açılacağını, öneri projelerin alınması için de 3-4 ay süre verileceğini söyledi.

Takip Et

İBB Başkanı İmamoğlu’nun dün Taksim Meydanı ile ilgili yaptığı açıklamaların ayrıntıları belli olmaya başladı.

İBB Başkan Danışmanı Ongun, yeraltına alınan araç yollarının yeniden üstü alınması gibi bir şeyin söz konusu olmadığını açıkladı. Başkanın açıklamasının, mevcut betonlaşmış durumdaki meydanın, peyzaj düzenlemesiyle daha güzel ve yaşanılır bir duruma kavuşturulmasını kapsadığını vurgulayan Ongun, “Mimari yarışma açılacak. Öneri projelerin alınabilmesi için de 3-4 ay süre verilecek. Bu projeler daha sonra kamuoyu ile paylaşılacak” dedi.

İmamoğlu açıkladı: Taksim Meydanı'na da Bahar Geliyor
İmamoğlu açıkladı: Taksim Meydanı'na da Bahar Geliyor

EKREM İMAMOĞLU TAKSİM MEYDANI MÜJDEYSİNİ VERDİ

İmamoğlu dün Taksim Meydanı ile ilgili özetle “Çırılçıplak, bir şey ifade etmeyen koca meydanların kente kimlik katmadığını düşünüyorum. Taksim de bunlardan bir tanesi. İyi düşünerek yapmak zorundayız. Taksim Meydanı için yarışma, davet usulü olabilir. Sonrasında da vatandaşların beğenisine sunacağız” demişti.

"BETON HERKESİ MUTSUZ EDİYOR"

İmamoğlu, 4 Temmuz’da da Taksim Meydanı ile ilgili bir açıklama yaparak  “Taksim en öncelikli noktalarımızdan birisi. Taksim’de yapılan bir uygulama var ve kimseyi mutlu etmiyor. Beton herkesi mutsuz ediyor” ifadelerini kullanmıştı.

İmamoğlu 28 Mart 2019 tarihinde de Taksim Meydanı konusuna değişmiş, “Orada  çırılçıplak bir meydan üretildi. Beton denizi gibi bir şey. Şehrin kimliği olan bir meydan, kimliksiz bir meydana dönüştü” diye konuşmuştu.

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin