İlhan İrem'in 1999'da yazdığı yazı: Sevgili FETUŞ, Seni çok özledik!


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
İlhan İrem'in 1999'da yazdığı yazı: Sevgili FETUŞ, Seni çok özledik!

67 yaşında hayatını kaybeden usta sanatçı İlhan İrem'in Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) lideri Fethullah Gülen ile ilgili 1999 yılında kaleme aldığı 'Mektup' isimli yazı yeniden gündem oldu. İrem yazısında "Sevgili Fetuş, seni çok özledik. Neredesin?" ifadelerini kullanıyor. İrem bu ifadelerinden ötürü Gülen'e 100 milyon TL tazminat ödedi.

Takip Et

"Anlasana", "Sürgün Gibi Masallarda" ve "Olanlar Olmuş" adlı unutulmaz eserlerin de aralarında olduğu çok sayıda şarkıya imza atan müzisyen ve şarkı sözü yazarı İlhan İrem, 67 yaşında hayatını kaybetti.

 

Sanatçı, böbrek yetmezliği teşhisiyle diyaliz tedavisi görüyordu.

Usta sanatçının ölümünün ardından, Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) lideri Fethullah Gülen’le ilgili yazısı tekrar gündem oldu.

İrem yazısında Gülen'e "Fetuş" diye hitap etmişti. Bunun üzerine dava açan Gülen ise, 1999 yılının parasıyla 1 milyar TL'lik tazminat davasını kazanmıştı.

İLGİLİ HABER

İrem 2016 yılında Twitter hesabından "17 yıl önce.. Fethullah Gülen'in bir milyar TL. tazminat davası açtığı yazı" notuyla o dönemde yazdığı yazıyı ve tazminat ödediği haberi tekrar paylaşmıştı.

FETÖ TEHLİKESİNİ ÇOK ÖNCEDEN GÖRMÜŞTÜ

AKP ve FETÖ arasındaki ipler kopmadan ve AKP'li siyasetçilerin Gülen'e “Hocaefendi” dediği günlerde İrem'in “Fetuş” demesi yeniden gündeme geldi. Ünlü sanatçı 15 Temmuz darbe girişiminden 17 yıl önce Antalya’da yayınlanan Yeni İleri Gazetesi’nde “Barış” başlığıyla bir köşe yazısı yazmış ve Gülen’e “Fetuş” diye hitap etmişti.

İrem "Sevgili Fetuş, seni çok özledik. Neredesin? Rakı içmezsin bilirim ama şiş kebabını, Boğaz'ı İstanbul'u hiç mi özlemedin?" ifadelerini kullanmıştı.

Bunun üzerine dava açan Gülen ise, 1999 yılının parasıyla 1 milyar TL’lik tazminat davasını kazanmıştı.

İrem yazısında “Türkiye Cumhuriyeti’nin, Kemalist devrimlerin sarsılmaz bekçileri olarak, seni bu coğrafyada bekliyoruz. Gel de, içten pazarlıklı hayallerinin hiçbir zaman gerçekleşmeyeceğini yakından gör!” sözleriyle bitirmişti.

İşte İlhan İrem’in yeniden gündeme gelen o yazısı:

İlhan İrem'in 1999'da yazdığı yazı: Sevgili FETUŞ, Seni çok özledik!
İlhan İrem'in 1999'da yazdığı yazı: Sevgili FETUŞ, Seni çok özledik!
Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin