İdlib'den kahreden haber: 1 uzman çavuş şehit oldu, 1 yaralı


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
İdlib'den kahreden haber: 1 uzman çavuş şehit oldu, 1 yaralı

Önceki gün 36 şehit verdiğimiz Suriye’nin İdlib eyaletinde Suriye Ordusu’na karşı devam eden Barış Kalkanı Harekatı’nda İzmirli Piyade Uzman Çavuş Mustafa Muhammed Ak şehit oldu,1 askerimiz de yaralandı..

Takip Et

MSB'den yapılan açıklamaya göre, İdlib'de rejim unsurlarının topçu ateşinde 1 asker şehit oldu, 1 asker de yaralandı.

Şehidi sosyal medya hesabından duyuran İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer “Yine yüreğimiz yandı! İzmirli Piyade Uzman Çavuş Mustafa Muhammed Ak şehit olmuştur. Şehidimize Allah’tan rahmet, acılı ailesine sabır dilerim” ifadelerini kullandı.

İdlib'den kahreden haber: 1 uzman çavuş şehit oldu, 1 yaralı
Uzman Çavuş Mustafa Muhammed Ak

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Başkanı Mansur Yavaş ise “Piyade Uzman Çavuş Mustafa Muhammed Ak’ın şehit olduğu haberini üzüntüyle almış bulunmaktayız. Şehidimize Allah’tan rahmet, acılı ailesine başsağlığı diliyorum” paylaşımını yaptı. Şehidi sosyal medya hesabından duyuran İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer “Yine yüreğimiz yandı! İzmirli Piyade Uzman Çavuş Mustafa Muhammed Ak şehit olmuştur. Şehidimize Allah’tan rahmet, acılı ailesine sabır dilerim” ifadelerini kullandı.

MSB'DEN AÇIKLAMA GELDİ

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, "İdlip’te çatışmaların önlenmesi maksadıyla bölgeye takviye olarak gönderilen unsurlarımıza, Rejim unsurları tarafından 02 Mart 2020 tarihinde yapılan topçu atışı neticesinde, 1 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 1 silah arkadaşımız yaralanmıştır. Bölgede tespit edilen hedefler derhal ateş destek vasıtalarımızla yoğun şekilde ateş altına alınarak gerekli karşılık verilmiş ve hedefler tahrip edilmiştir. Gelişmeler takip edilmekte ve gerekli tedbirler alınmaktadır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimiz için acil şifalar dileriz." denildi.

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin