İddianamede 'Sayın' skandalı: Ne çabuk pozisyon aldınız korkaklar


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
İddianamede 'Sayın' skandalı: Ne çabuk pozisyon aldınız korkaklar

Adana’da Ceyhan Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan bir iddianamede 'müşteki' olan AKP Sözcüsü Ömer Çelik’in isminin başına ‘sayın’ yazılmasına, siyasilerden ve baro başkanlarından tepkiler geldi. İddianamede Çelik'in isminin karşısına yeni eski tüm sıfatlarının da yazıldığı görüldü.. Antalya Barosu Başkanı Polat Balkan: "Ne çabuk pozisyon aldınız korkaklar? derken, Ordu Barosu Başkanı Haluk Murat Poyraz da 'Hukukun geldiği içler acısı hal' sözleriyle tepki gösterdi

Takip Et

'Sayın' skandalına tepki gösteren siyasilerden CHP Milletvekili Alpay Antmen "Türkiye'de adaletin cenaze töreninden başka bir enstantane daha" dedi.

İddianamede 'Sayın' skandalı: Ne çabuk pozisyon aldınız korkaklar
İddianamede 'Sayın' skandalı: Ne çabuk pozisyon aldınız korkaklar

Siyasilerden ve baro başkanları 'Sayın' kelimesine gelen tepkilerden bazıları şöyle: 

"BÖYLE OLUR ÇOKLU BARO"

Antalya Barosu Başkanı Polat Balkan: "Ne çabuk pozisyon aldınız korkaklar?! Böyle olur 'Çoklu Baro' düzenlemesinin savcıları! Eğilirler, ezilirler... Yarın bir gün Yargıçları da buna göre karar verir! Biz sizin yerinize de utanırız..."

Ordu Barosu Başkanı Haluk Murat Poyraz: “Hukukun geldiği içler acısı hal”

Gaziantep Barosu Başkanı Bektaş Şarklı: "Kolektif,komandit, inşaat, turizm, sanayi, ticaret ,hayvancılık... unvanı gibi iddianameler vay yavrum vay. Anayasa, Ceza hocalarımız böyle öğretmemişti bize."

Aydın Barosu Başkanı Gökhan Bozkurt: "Bizim neredeyse her şikayetimizde 'kovuşturmaya yer yok' diyerek kolaycılığa kaçanlar şu iddianamede müşteki Ömer Çelik olunca bin tane sıfat yazmaktan yorulmamışlar. Son derece bağımsız ve tarafsız hatta muhteşem yargımızdan inciler dökülmeye devam, ya da sadece dökülmeye."

CHP Milletvekili Alpay Antmen: "Türkiye'de adaletin cenaze töreninden başka bir enstantane daha. Savcılık iddianamesinde AKP'li Çelik’in isminin başına 'sayın' yazıldı."

İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk: “Bir iddianame de, davacının isminin önüne 'sayın' ifadesinin kullanıldığını ilk defa görüyoruz. AKP Sözcüsü Ömer Çelik’in adının önüne sayın hitabının kısaltılmış hali SN eklenmiş. Bir davada davalı ya da davacının adının önüne SN koyulamaz. Yargının ne hale geldiğinin resmidir.

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin