İBB'de tüm alım-satım, ödemeler, ihaleler durduruldu; izinler iptal edildi


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Haber Oku / Sehir: Genel
İBB'de tüm alım-satım, ödemeler, ihaleler durduruldu; izinler iptal edildi

Son dakika haberi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde önceki dönemin 'karanlık-şaibeli icraatları' iddialarının kamuoyu önünde aydınlatılması için tam anlamıyla seferberlik haline geçildi. İBB Genel Sekreter Vekili Mehmet Çakılcıoğlu, imzasıyla tüm birimlere gönderilen genelgeye göre; İBB’de tüm alım-satım, ihaleler, ödemeler durduruldu; personellerin izinleri iptal edildi. Genel Sekreterlik, ödeme yapılmadan önce kendilerinden ön onay alınması gerektiğini belirtti.

İBB’nin Saraçhane’deki merkez binasından İBB şirketleri ve daire başkanlıklarına gönderilen bir genelgede İBB şirketlerinin günlük ve rutin işlerini aksatmayacak şekilde işlerin devam ettirilmesi istenerek, bu kapsamın dışında kalan ihale, doğrudan temin, personel alımı, araç kiralama, alım-satım, gayrimenkul kiralama ve benzeri tüm işlerin ikinci bir talimata kadar durdurulması istendi.

Independent’tan Cihat Arpacık’ın haberine göre, Genelgeyle ivedi konuların Genel Sekreterlik makamına iletilmesi gerektiği de belirtildi.

ÖDEMELER KONTROLLÜ DURDURULDÜ
Gönderilen bir başka genelgeyle ise personel ödemeleri ve ödenmemesi durumunda gecikme cezası, faiz gibi ek yük getirecek borçlar hariç olmak üzere üçüncü kişilere yapılacak ödemelerin geçici süreyle durdurulması istendi.

İBB şirketlerinin harcama birimlerine bütçe ile tahsis edilen ödeneklerin kullanımına da kısıtlama getirildi.

Genel Sekreterlik, ödeme yapılmadan önce kendilerinden ön onay alınması gerektiğini belirtti.

İZİNLİ MÜDÜRLER GÖREVE ÇAĞRILDI

Öte yandan başka bir genelgeyle İBB’de müdür ve üzeri kadrolarda görev yapan yöneticilerin kanuni mazeret ve hastalık izni hariç tüm izinlerin durdurulduğu ifade edilerek izinde bulunanların ‘ivedilikle’ göreve başlamaları istendi.


Youtube Kanalımızı Takip Edin