İBB'de İki Mazbata Arası Milyonluk İhaleler


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
İBB'de İki Mazbata Arası Milyonluk İhaleler

Son dakika.. Yeni bir milyonluk ihale skandalı daha.. İmamoğlu dün meclis toplantısında İBB'nin son 6 aylık ekonomik tablosunu kamuoyuyla paylaşmıştı. Açıklanan bu verilere göre AKP ve İmamoğlu öncesi yönetim adeta İBB'nin içini boşaltmak için var gücüyle çalışmış.. Son olarak İBB iştiraklerinden Spor İstanbul A.Ş, çok dikkat çekici tarihler arasında 1.8 milyonluk ihale düzenlediği ortaya çıktı. İhale, 23 Haziran günü tekrarlanan yerel seçimden 3 gün önce yani 20 Haziran tarihinde gerçekleştirildi. İhaleyi kazanan firma ile de İBB Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu’nun mazbatayı aldığı 27 Haziran günü 6 aylık sözleşme imzalanması dikkat çekti.

Abone ol

SON DAKİKA..

İBB'deki milyonluk ihaleler ve israf düzeni çarkında her gün yeni bir skandal daha ortaya çıkıyor. 31 Mart seçiminden 6 ay önce başlayan ve milyarlarca TL'ye tekabül eden para trafiği, Ekrem İmamoğlu'nun 23 Haziran seçimi sonrası mazbatasını alıncaya kadar hızlı ve sistematik olarak devam etmiş.. İmamoğlu'nun dün meclis toplantısında açıkladığı ekonomik raporlar ve verilere göre de İstanbul'u kaybedeceğini 'kesin olarak' anlayan AKP,  iki mazbata arasında bile elinden geldiği kadar İBB'nin içini boşaltmak için çalışmış..

Sözcü gazetesinden Özlem GÜVEMLİ'nin haberine göre; İBB şirketlerinden İstanbul Spor Etkinlikleri ve İşletmeleri Ticaret A.Ş, (SPOR İstanbul A.Ş.) 2019 yılında muhtelif spor organizasyonları için vinil, afiş kitap, broşür basım, asım ve dağıtım hizmetleri almak üzere 20 Haziran 2019 tarihinde ihaleye çıktı.

Yerel seçimden 3 gün önce düzenlenen ihale, yine dikkat çekici bir tarihte sonuçlandı. 23 Haziran seçimlerinde tekrar İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) olan Ekrem İmamoğlu'nun ikinci kez mazbatasını aldığı 27 Haziran tarihinde ihalenin verildiği firma ile sözleşme imzalandı.

6 AYLIK SÖZLEŞME İMZALANDI

1 milyon 887 bin 412 liralık ihaleyi Yücel Kurt kazandı. İhaleyi kazanan firma ile 28 Haziran-31 Aralık tarihleri arasını kapsayan 6 aylık sözleşme imzalandı. İhalenin sonuç ilanında yer alan yüklenicinin adresi Gaziosmanpaşa'da bulunan Düzey Ajans'a ait. İhalenin yaklaşık maliyeti 4 milyon 712 bin lira olarak belirlenmiş ve ihaleye 3 firma katılmıştı.

868 BİN LİRALIK İHALE DE İMAMOĞLU GELMEDEN BİTİRİLDİ

Spor İstanbul A.Ş.'nin düzenlediği başka bir ihale de yine tarihleri ile dikkat çekti. Bu kez 23 Haziran yerel seçiminden 2 gün önce yani 21 Haziran günü “2019 yılı muhtelif spor organizasyonları için ulaşım hizmeti alımı” ihalesi açıldı. İhaleye tek teklif sunuldu. İhale 868 bin 690 TL'ye Öz Genç Turizm'e verildi. İmamoğlu'nun mazbatayı almasından bir gün önce 26 Haziran 2019 tarihinde firma ile 6 aylık sözleşme imzalandı.

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin