Hukuk fakültesi dekanlığına veteriner atandı


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
Hukuk fakültesi dekanlığına veteriner atandı

Üniversitelerde yapılan rektör ve dekan atamaları tartışmalara neden oluyor.. Türkiye’deki 67 hukuk fakültesinden 19’unun dekanının hukukçu olmadığı ortaya çıktı.. Onlardan biri Abant İzzet Baysal Üniversitesi dekanlığına atanan veteriner Mustafa Alişarlı...

Takip Et

Üniversitelere yapılan dekan atamaları dikkat çekti. 67 hukuk fakültesinin 19'unda dekanların hukukçu olmayan isimlerden seçildiği belirlendi.

AKP ADAYLARI.. İLAHİYATÇI DÖRT DEKAN

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı da aynı üniversitenin hukuk fakültesi dekanlığına vekaleten atandı. 2013 yılında AKP Terme Belediye başkan aday adayı olan Alişarlı, Ankara Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi'nden mezun olmuştu.

Sözcü gazetesinden Deniz Ayhan'ın haberine göre, Rize'deki Recep Tayyip Erdoğan, Isparta'daki Süleyman Demirel, Trabzon ve Yalova üniversiteleri hukuk fakültesi dekanları da ilahiyat profesörlerinden seçildi. Hukuk fakültesi dekanları arasında, çalışma ekonomisi, kamu yönetimi, işletme, siyaset bilimi, Fransız dili, ziraat, iktisat ve kimya profesörü de var. Anayasa Hukuku Profesörü Kemal Gözler, “19 üniversitenin hukuk fakültelerinde hukukçu olmayan dekanlar var. İçlerinde en büyük grubu ilahiyatçılar oluşturuyor. Kendisi hukuk fakültesi mezunu olmayan bir hocanın verdiği hukuk eğitiminden ne hayır gelir?” dedi.

Hukuk fakültesi dekanlığına veteriner atandı
Mustafa Alişarlı

TÜBİTAK İLK ÖRNEKTİ

2014 yılında da Ankara Hayvanat Bahçesi Müdürü Mustafa Sancar, TÜBİTAK'ın önemli birimlerinden ULAKBİM'e (Ulusal Akademik Ağ ve Bilgi Merkezi) müdür yardımcısı olarak atanmıştı. Sancar, 2011 yılında Ankara Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı'na bağlı çalışıyordu. Sancar halen ULAKBİM Cahit Arf Bilgi Merkezi Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürüyor.

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin