Halk TV Satıldı: Cafer Mahiroğlu kimdir?


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
Halk TV Satıldı: Cafer Mahiroğlu kimdir?

Halk TV, Türk iş adamı Cafer Mahiroğlu’na satıldığı iddia edildi. CHP’nin eski Genel Başkanı Deniz Baykal’ın sahibi olduğu Halk TV’nin satılmasının kesinleştiği öne sürüldü..

Takip Et

Halk TV’nin satıldığını son zamanlarda sıkça gündeme gelmişti.

Odatv'de yer alan habere göre Halk TV, Türk iş adamı Cafer Mahiroğlu’na satıldı. Edinilen bilgilere göre, Cafer Mahiroğlu bir haftayı aşkın süredir Halk TV’de çalışmalara başladı. Kanalın, önümüzdeki günlerde İstanbul’da başka bir yere taşınacağı da gelen bilgiler arasında.

HALK TV CANLI YAYIN İZLE

YENİ PROGRAMLAR İÇİN GAZETECİLERE TEKLİF
Halk TV için yeni yer bakıldığı ve Halkalı, Küçükçekmece ya da Kabataş’a taşınacağı öğrenildi. Halk TV'nin satışının ardından yeni projeler için görüşmelere başlandığı belirtildi. Edinilen bilgilere göre, yeni programlar için gazetecilere teklif götürüldü ve masaya oturuldu. 

Kısa süre önce de Serhan Asker Halk TV Genel Yayın Yönetmenliği görevinden istifa etmiş, yerine de, daha önce Fox TV Ankara Temsilcisi olarak görev yapan Sedat Bozkurt gelmişti.

Halk TV Satıldı: İşte yeni sahibi
Halk TV Satıldı: İşte yeni sahibi

CAFER MAHİROĞLU KİMDİR, KAÇ YAŞINDADIR, NE İŞ YAPAR?

Halk TV'nin satışı iş adamı Cafer Mahiroğlu'na yapıldı. Kanalın satış işleminin ardından insanlar Halk TV'nin yeni sahibi Cafer Mahiroğlu kimdir sorusuna yanıt aramaya başladı. Peki, Cafer Mahiroğlu kaç yaşında ve nerelidir? .

CAFER MAHİROĞLU KİMDİR?

Cafer Mahiroğlu 1966'da Sivas dünyaya geldi. Mahiroğlu İngiltere'deki Select isimli tekstil firmasının sahibi olarak tanınıyor. İngilizce öğrenmek amacıyla 1980'lerin sonunda İngiltere'ye giden Mahiroğlu, uzun yıllar konfeksiyon sektöründe çalıştıktan sonra, daha önce çalışanı olduğu, konfeksiyon atölyesini satın aldı.

350'YE YAKIN ÜNLÜ MAĞAZASI BULUNUYOR

1991 yılında Armondi tekstil şirketini alan Mahiroğlu, Top Shop, New Look, Dorotthy, Perkins, Tesco, Evans gibi bir çok markanın üreticisi konumuna geldi. 2007'de mali krize giren İngiltere'nin ünlü markası Select'i satın alan Mahiroğlu'nun 350'ye yakın mağazası bulunuyor.

Halk TV Satıldı: İşte yeni sahibi
Halk TV Satıldı: İşte yeni sahibi

İŞ DÜNYASINDAKİ BAŞARISI FORBES'E KAPAK OLDU

İngiltere'nin en zengin 100 insanı arasında adı geçen Mahiroğlu, 2008'de de Markofoni adlı online alışveriş sitesini satın almıştı. Uluslararası iş ve ekonomi dergisi Forbes'in Türkiye versiyonu 2016 yılında Kasım sayında İngiltere'deki Türk işadamı Cafer Mahiroğlu'nun hikayesini kapak yaptı. Forbes dergisi, Mahiroğlu'nun başarı hikayesini Kasım sayısında kapağına taşıdı.

İBB BAŞKANI EKREM İMAMOĞLU'NA YAKINLIĞIYLA BİLİNİYOR

Cafer Mahiroğlu'nun CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yanı sıra İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na yakınlığıyla da biliniyor.

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin