Halil Sezai'ye 13 yıla kadar hapis istemi


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
Halil Sezai'ye 13 yıla kadar hapis istemi

Komşusunu darp ettiği iddiasıyka tutuklanan müzisyen Halil Sezai hakkında 5 ayrı suçtan 13 yıl 10 aya kadar hapis istemiyle iddianame düzenlendi.

Takip Et

Halil Sezai hakkında 'hakaret, konut dokunulmazlığını ihlal, silahla tehdit, silahla yaralama, mala zarar verme’ gibi 5 ayrı suçtan 13 yıl 10 aya kadar hapis istemiyle iddianame düzenlendi. Savcılık, Halil Sezai'nin olay anında elinde bulundurduğu sopayı, silah olarak kabul etti.

Mahkeme iddianameyi inceledikten sonra davanın görülüp görülmeyeceğine ilişkin kararını verecek.

Halil Sezai'ye 13 yıla kadar hapis istemi
Halil Sezai'ye 13 yıla kadar hapis istemi

NE OLMUŞTU?

Tuzla'da bir sitede 2 villayı film çekimi için kiralayan Halil Sezai Paracıkoğlu ile yan villada yaşayan Hüseyin Meriç arasında 15 Eylül'de tartışma çıkmıştı.

Yaşanan tartışma sırasında darp edildiğini belirten Meriç, Tuzla İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliğine giderek şikayette bulunmuştu. Bunun üzerine kamera kayıtlarını inceleyen polis ekipleri, Halil Sezai Paracıkoğlu'nu Kadıköy'deki evinde gözaltına almıştı.

Emniyetteki ifade işlemleri tamamlanan Paracıkoğlu, serbest bırakılmıştı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, şarkıcı Halil Sezai Paracıkoğlu hakkındaki soruşturmayı, dosyaya giren görüntüler ve alınan beyanlar doğrultusunda genişletmiş, şüphelinin "silahla kasten yaralama", "hakaret", "konut dokunulmazlığını ihlal" ve "tehdit" suçlarından mevcutlu şekilde adliyeye getirilerek ifadesinin alınması talimatını vermişti.

Avukatı ve polis eşliğinde Anadolu Adalet Sarayı'na getirilen Paracıkoğlu, çıkarıldığı hakimlikçe "Silahla kasten yaralama" suçundun tutuklanmıştı.

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin