Hac ve Umre fiyatlarına zam


yayincilar/anadolu-ajansi---aa/anadolu-ajansi---aax60.jpg Kaynak: Anadolu Ajansı - AA
Hac ve Umre fiyatlarına zam

Hac Umre ve Seyahat Acentaları Derneği (HURSAD) Başkanı Diyaeddin Şahin, bu sene artan maliyetler ve ek vergiler nedeniyle hac ücretlerinin 26 bin TL olacağını söyledi. Yapılan son zamla beraber 4 kişilik bir odanın ücreti yaklaşık 930 TL zamlandı.

Takip Et

HURSAD Başkanı Şahin, geçen yıldan bu yıla artan maliyetler ve ek vergiler olduğunu belirterek, “Bu ek maliyetler ile hac fiyatlarının 26 bin liradan başlayacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu sene en ucuz programın 26 bin lira olacağını düşünüyoruz.” dedi.

Şahin, Bu sene 175 bine yakın hacı adaylarının sadece 83 bin 430 tanesinin hacca gidebileceğini belirterek, bahsedilen 3 bin 430 kişilik ilave kontenjanın aslında Türkiye nüfusunun güncellenmesi ile alakalı olduğunu kaydetti.

ODA ÜCRETİ 929 TL ZAMLANDI
Hac fiyatları Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Suudi Arabistan Riyali şeklinde belirleniyor geçen yıl nisan ayında fiyatlar açıklandığında 1 Suudi Arabistan Riyali yaklaşık 1.53 TL idi. Bugünün kuru ile 1 Suudi Arabistan Riyali 1.59 TL yapıyor. Geçen yıl Diyanet'in kiraladığı konutlarda 2 kişilik oda için konaklama ücreti, kişi başına 20 bin 680 riyaldi. 3 kişilik oda 17 bin 695 riyal, 4 kişilik oda fiyatı ise 15 bin 480 riyal olarak belirlenmişti. Yani geçen yıl fiyatlar açıklandığında 4 kişilik odanın yaklaşık ücreti 23 bin 684 TL olurken bugünün kuru ile bu odanın fiyatı 24 bin 613 TL yapıyor. KAYNAK: AA

 

Kaynak: Anadolu Ajansı - AA

Youtube Kanalımızı Takip Edin