Gülistan Doku bulundu mu? 4 saniyelik telefon sinyali


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
Gülistan Doku bulundu mu? 4 saniyelik telefon sinyali

Tunceli’de 6 gündür kendisinden haber alınamayan üniversite öğrencisi Gülistan Doku (21) hala bulunamadı. Gülistan'ın kaybolmasıyla ilgili erkek arkadaşı 22 yaşındaki Zaynal Abarok’tan şüphelenilirken, Gülistan'ın telefonundan pazar günü saat 16.00'da 4 saniyelik sinyal alındığı belirtildi.

Takip Et

Tunceli'de 6 gündür kayıp olarak aranan Gülistan Doku bulundu mu? 4 saniyelik telefon sinyali

Munzur Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü 2’nci sınıf öğrencisi Gülistan Doku, bir haftadır kayıp. Doku'nun kaybolmadan bir gün önce, Rus uyruklu erkek arkadaşı Zaynal Abarok tarafından darp edildiği, kaybolduğu gün de en son Abarok ile görüştüğü iddia edilmiş. Doku'nun son olarak pazar günü saat 12 civarında, Uzunçayır Baraj Gölü üzerindeki Dinar Köprüsü mevkisinde görüldüğü belirtiliyor.

Gülistan Doku bulundu mu? 4 saniyelik telefon sinyali
Gülistan Doku bulundu mu? 4 saniyelik telefon sinyali

Cumhuriyet'ten Mehmet Kızmaz'ın haberine göre; Gülistan’ın dayısı Mehmet Kan (40), Doku’nun cep telefonundan kaybolduğu pazar günü saat 16.00 sıralarında 4 saniyelik telefon sinyali alındığı tespit edildiğini söyledi. Kan, Gülistan'ın bu telefon görüşmesini Abarok’la gerçekleştirdiğini kaydederek, "Bu da gösteriyor ki o saate kadar Gülistan'a bir şey olmamış" dedi. Abarok’un üvey babası Tunceli’de polisken Abarok’un da Rusya’da harp okulunu bitirdiği kaydedilmişti. Tunceli baro başkanı Kenan Çetin ise baroları bünyesinde 7 kişilik avukat heyetinin oluşturulduğunu ve olayla ilgilendiklerini ifade etti.

SAVCILIKTAN 'GÜLİSTAN DOKU' AÇIKLAMASI
Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığı, Gülistan Doku’ya ilişkin yaptığı açıklamada Doku’yla ilgili çalışmaların titizlikle sürdürüldüğünü kaydetti. 

Savcılıktan yapılan açıklamada, Doku’nun kaybolduğunun İl Emniyet Müdürlüğü'ne bildirilmesinin ardından gerekli çalışmaların başlatıldığı ve Doku’nun ailesinin bir süre sonra kızlarının erkek arkadaşından şüphelenmesi üzerine şahıs hakkında inceleme ve araştırma yapıldığı belirterek, şunlar kaydedildi: “Şüpheli şahsın evinde kayıp kızın bulunmasına yönelik arama ve el koyma işlemleri yapılmış, bu şahıs ile yakınlarının ifadeleri alınmıştır. Yine şüpheli şahsın olay gününü gösterir bütün hareketlerinin tespiti amacıyla Tunceli ili çapında kamera kayıtları araştırması yapılmıştır. Bahsi geçen şahıs ve kayıp şahsın HTS kayıtları ve baz istasyonu bilgileri detaylı incelenmiş, kayıp şahsın son görüştüğü ve görüşme yaptığı kişilerin bilgi sahibi olarak ifadeleri alınmıştır. Ayrıca, kayıp şahsın şehir giriş çıkışlarında bulunan Plaka Tanıma Sistemi (PTS) kayıtlarında il dışına çıkıp çıkmadığı tespit edilmeye çalışılmıştır. Kayıp ihbarının ardından ilgili güvenlik birimleriyle olayın aydınlatılmasına yönelik başlatılan çalışmalar titizlikle sürdürülmektedir.” Mehmet Kızmaz/ Cumhuriyet

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin