Grup Yorum Üyesi Helin Bölek hayatını kaybetti


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
Grup Yorum Üyesi Helin Bölek hayatını kaybetti

Son dakika.. Grup Yorum Üyesi Helin Bölek hayatını kaybetti. Grup Yorum'an yapılan açıklamada, "288 gündür ölüm orucunda olan Grup Yorum üyesi Helin Bölek'i şehit verdik. Herkesi direniş evine şehidimizi sahiplenmeye çağırıyoruz" denildi.  Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek'in açlık grevi ise sürüyor.

Takip Et

Grup Yorum üyeleri, cezaevindeki üyelerinin tahliye edilmesi, İçişleri Bakanlığı tarafından haklarında çıkarılan yakalama kararlarının kaldırılması, konser yasaklarının ve İdil Kültür Merkezi üzerindeki baskıların son bulması talebiyle başlatmış olduğu açlık grevini, ölüm orucuna dönüştürmüştü. 

Grup Yorum Üyesi Helin Bölek hayatını kaybetti
Grup Yorum Üyesi Helin Bölek

Bölek, geçtiğimiz yılın kasım ayında tahliye edilmişti. Durumu ağırlaşan Bölek, Mart ayında polis baskınıyla zorla hastaneye götürülmüştü.

Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek'in açlık grevi ise sürüyor. Bölek ve Gökçek, 11 Mart’ta polis zoru ile Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılmış, ancak tıbbı müdahaleye izin vermemeleri üzerine eylemlerini sürdürdükleri Direniş Evi’ne geri getirilmişlerdi.

Grup Yorum Üyesi Helin Bölek hayatını kaybetti
Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek ve Helin Bölek

Helin Bölek’in annesi Aygül Bilgi,  “Gece uyku uyuyamıyor, çünkü sinir uçları iltihaplandı, çok acı çektiği için uyku diye bir şey yok. Kızımın yeniden türkü söylemesini çok istiyorum. Çocuğumun ölmesini istemiyorum. O pırıl pırıl insanları sahnede görmek istemez misiniz? O yüzden rica ediyorum, konuşmamı duyan herkes bir şeyler yapsın ama hızlı yapsın” ifadelerini kullanmıştı.

ANKA

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin