FETÖ'nün 'Türkiye imamı' M.Y. İstanbul’da yakalandı


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
FETÖ'nün 'Türkiye imamı' M.Y. İstanbul’da yakalandı

İstanbul’da MİT ve polisin düzenlediği operasyonda, FETÖ’nün Türkiye imamı olduğu öne sürülen M.Y. ile hakkında yakalama kararı olan eşi B.Y. gözaltına alındı. M.Y. ile örgüt üyeleri arasında irtibat sağladığı öne sürülen kızı G.Y. degözaltına alınırken, adresteki aramalarda yaklaşık 120 bin lira değerinde döviz ve 6 bin 800 TL ele geçirildi.

Takip Et

FETÖ üyelerinin yakalanmasına yönelik çakışma, İstanbul Emniyeti'ne bağlı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ve Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) tarafından gerçekleştirildi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yürütülen soruşturma kapsamında MİT görevlileri, FETÖ'nün üst düzey yöneticilerinden M.Y.'nin eşiyle birlikte farklı bir kişi adına ev kiraladığını belirledi. Bunun üzerine emniyet birimlerince çalışma başlatıldı.

TEM ekipleri belirlenen adrese baskın düzenledi. Operasyonda, örgütün sözde Türkiye sorumlusu olduğu öne sürülen M.Y. ve FETÖ üyeliğinden hakkında arama kararı olan eşi G.Y. yakalandı. M.Y.'nin kızı B.Y. de operasyonun devamında aynı adreste gözaltına alındı. B.Y.'nin örgüt üyeleri ile babası arasında irtibat sağladığı öne sürüldü.

PARA VE SAHTE KİMLİK
Adreste yapılan aramada; 6 bin 800 TL, 2 bin 680 Dolar (15 bin 540 TL) 15 bin 980 Euro (103 bin TL) para ile 2 sahte kimlik ve çok sayıda dijital malzeme ele geçirildi. Gözaltına alınan 3 şüpheli Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

SÖZDE 5 BÖLGE
FETO/PDY Silahlı Terör Örgütünün Türkiye’yi yönetimsel olarak sözde 5 ayrı bölgeye ayırdığı belirtildi. Buna göre, Gaziantep merkezli Güneydoğu Anadolu Bölgesi; Erzurum merkezli Doğu Anadolu Bölgesi, İzmir merkezli Ege Bölgesi, Ankara merkezli İç Anadolu Bölgesi ve İstanbul merkezli Marmara Bölgesinin bulunduğu belirtildi. Sözde Marmara Bölgesi'nde 2014 yılı sonrasında üst düzey yöneticilik yaptığı belirtilen M.Y.'nin “Türkiye İmamı” olduğunun değerlendirildiği belirtildi.

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin