Facebook İnstagram Çöktü. Bakanlıktan açıklama geldi. Sorun düzeldi


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
Facebook İnstagram Çöktü. Bakanlıktan açıklama geldi. Sorun düzeldi

Son dakika.. Facebook ve İnstagram çöktü. Yaklaşık 2 saat süren erişim sıkıntısı giderildi.. Ulaştırma Bakanlığı kesintiye ilişkin bir açıklama yaptı..

Abone ol

Sosyal medya devleri Facebok'a neden girilmiyor.. Facebook ve Instagram'da şu sıralarda dünya genelinde bir erişim sıkıntısı yaşanıyor... TÜrkiye'de milyonlarca kullanıcı erişim sorunu yaşıyor..

WHATSAPP DA ETKİLENİYOR..

Dünya genelini etkileyen durumun bazı bölgelerde WhatsApp'ı da kapsadığı bildirildi.

Facebook ve İnstagram'a ne zaman giriş yapılabilir. Erişim sıkıntısı ne zaman son bulur..?

Sosya medya devleri Facebook, İnstagram ve Whatsapp'tan şu ana kadar sonun kaynağına ilşikin bir açıklama henüz yapılmadı.. Erişim sıkıntısı dünya genelinde yaşanıyor, bu nedenle sorunun kısa süre içinde çözülmesi bekleniyor..

BAKANLIKTAN AÇIKLAMA GELDİ: SORUN 2 SAATİN ARDINDAN DÜZELDİ

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, Whatsapp, Facebook ve Instagram sosyal medya servislerinde dünya genelinde yaşanan erişim sorunu yaşandığını belirterek, "Sorun Türkiye'deki kullanıcıları da etkiledi. Operatörlerimizden kaynaklı bir sorun bulunmuyor." dedi. Bu arada erişim sorunu yaklaşık iki saatin ardından düzeldi.
Sayan, sosyal medya platformları Whatsapp, Facebook ve Instagram'da yaşanan erişim sorununa ilişkin değerlendirmede bulundu. 

Söz konusu platformlarda dünya genelinde erişim sorunu olduğunu ve bu sorunun Türkiye'deki kullanıcıları da etkilediğini vurgulayan Sayan, "Operatörlerimizden kaynaklı bir sorun bulunmuyor. Bu aksaklıklar yerli yazılımların kullanımının ne denli önemli olduğunun en büyük göstergesi." diye konuştu.

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin